Zaangażowanie firmy Pöttinger w rynek pras rolujących było efektem przekonania, że technikę prasowania można jeszcze bardziej udoskonalić.

„Takie przeświadczenie wynika z faktu, że wielu pracowników firmy jest rolnikami. Ich codzienny kontakt z maszynami rolniczymi przynosi pomysły jak je usprawnić, ulepszyć i  sprawić aby były bardziej wydajne, bezpieczne i komfortowe w obsłudze. To daje impuls do dalszych działań” – przekonuje producent.

 Wśród unikalnych technologii zastosowanych w maszynie należy wymienić m.in. system przepływu materiału Liftup, który umożliwia naturalny przepływ materiału do komory prasowania. W efekcie prasa ma większą zdolność przyjmowania masy i przez to większą przepustowość, przy jednocześnie małej stracie owijanego materiału.

Komora prasowania jest w ten sposób wypełniona równomiernie i na całej przestrzeni. Takie rozwiązanie z jednej strony mocno redukuje jazdę lewo/prawo, aby uzyskać dobrze uformowany balot, z drugiej zaś proces formowania w każdych warunkach pracy od samego początku jest optymalny.

System cięcia Flexcut 32 został wyposażony w 32 obracalne noże TwinBlade oraz sprawdzone indywidualne zabezpieczenie każdego z nich. Teoretyczna długość cięcia wynosi 36 mm na całej szerokości.

To jedyne takie rozwiązanie na rynku. Jak twierdzi producent, „udało się po raz pierwszy uzyskać jakość cięcia przyczepy samozbierającej w prasach rolujących”. 

Więcej informacji o nowych prasach podamy po targach Agritecnica 2015, gdzie nowe maszyny zostaną zaprezentowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!