Z okazji 10. rocznicy obecności ładowarek przegubowych w ofercie firmy Pichon, na rynku pojawiły się zmodernizowane modele ładowarek. Modernizacja objęła 16 maszyn z silnikami Caterpillar o mocy od 26 do 60 KM, osiągających wysokość podnoszenia do 4,5 metrów.

Najbardziej widoczne zmiany dotyczą designu ładowarek. Wyróżnikiem w tym przypadku są m.in. błotniki zaprojektowane w łuk, który jest dopasowany do korpusu urządzenia. Ponadto ładowarki są malowane w czerwono-białe barwy.

Nowością jest również tylna przeciwwaga zintegrowana z podwoziem. Wszystkie zmiany w designie maszyn uwzględniały również ułatwienie ich konserwacji  (lepszy dostęp do komory silnika, różnych punktów kontroli i smarowania przez otwory z boku i z tyłu ładowarki).

Dla większej wygody użytkowania, niewielkie zmiany wprowadzono również wewnątrz kabiny.  W przypadku wersji z baldachimem lub z kabiną, przednia część dachu ma szklany panel, tak aby operator mógł podążać wzrokiem za narzędziem pracy, od ziemi do wysokości jego zakresu roboczego.

Wysoki komfort pracy w wersji teleskopowej ładowarek został zoptymalizowany za pomocą zintegrowanego na podłokietniku,  joysticka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!