Goście, którzy przybyli do Niepruszewa mieli okazję zapoznać się z nowościami jakie firma Claas przygotowała na sezon 2017, wśród których znalazło się kilka ciekawych premier.

Dużą uwagę przyciągnęły opracowane na nowo kombajny Lexion serii 600, które otrzymały dodatkowe wyposażenie. Od teraz we wszystkich modelach Lexionów 600 będą montowane silniki Mercedes Benz, a ponadto zastosowano również nowy rozdrabniacz słomy, czy też mechaniczny napęd rozdzielacza promieniowego.

Nie mniejsze zainteresowanie wzbudził także nowy Claas Tucano 560, który uzupełnia gamę maszyn Tucano z systemem omłotu APS Hybrid. Jak zapewniają przedstawiciele firmy duża zaletą kombajnu będą niewielkie wymiary przy zachowaniu wysokiej wydajności o którą zadba m.in. silnik Mercedes Benz o mocy 313 KM.

Wśród maszynowych nowości zaprezentowanych przez firmę Claas pojawiły się również kosiarka Disco 1100 Trend o szerokości roboczej 10,7 m, zgrabiarki Liner 1600, 1600 Twin oraz Liner 1700. Zaprezentowano również nowe prasy zmiennokomorowe Variant 400, czy też wielkogabarytową Quadrant 5300.

Jednakże goście mieli okazję zapoznać się również z maszynami takich producentów jak Horsch, Amazone, Hardi czy też Mzuri, które współpracowały na polach pokazowych z ciągnikami Claas. Maszyny można było także osobiście przetestować na poletkach pokazowych.

Ciągniki, kombajny i maszyny współpracujące to nie jedyne co przygotowano dla zwiedzających- imprezę prowadziła znana z programu "Rolnik szuka żony" Marta Manowska, a gwiazdą muzyczną był zespół Czadoman.

Ponadto można było wziąć udział w konkursach, w których do wygrania były m.in. wycieczki do Francji czy też możliwość testowania ciągnika Claas w swoim gospodarstwie przez 150 mth. 

Ci, którzy nie mogli dziś przybyć do Niepruszewa mają taką szansę jeszcze jutro, gdyż impreza trwa także przez niedzielę.

Podobał się artykuł? Podziel się!