Pługi Orkan Vario stanowią rozwinięcie wcześniejszej serii Orkan o modele z przestawianą hydraulicznie szerokością orki. Dostępne będą w wersjach z trzema, czterema i pięcioma korpusami.

Rama pługów wykonana jest z profilu 120x120x8mm (w modelach 3+ i 3+1), i 140x140x10mm (w modelach 4+, 4+1). Konstrukcja pługów charakteryzuje się wysokim prześwitem pod ramą (82 cm), dużymi odstępami miedzy korpusami (102 cm) oraz hydraulicznie regulowaną szerokością skiby w zakresie od 30 do 50cm.

W standardowym wyposażeniu otrzymamy m.in. odkładnice pełne, pół-śrubowe, o niewielkich oporach roboczych i długości 80 cm, regulowaną belką zaczepową kategorii III czy też zabezpieczenie bolcowe zespołów roboczych.

W ramach wyposażenia opcjonalnego istnieje natomiast możliwość zakupu m.in. przedpłużków, siłownika pamięci, hydraulicznej belki do wałów doprawiających, większych odkładnic (długości 120 cm), odkładnic ażurowych czy koła podporowego, tak aby dopasować pług do warunków panujących w danym gospodarstwie.

Producent określa minimalne zapotrzebowanie mocy wersji 5-cio skibowej, którą mieliśmy oglądać na Agrotechu, na 130 KM a jej waga to około 1800 kg.

Podobał się artykuł? Podziel się!