Impreza odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca 2009 roku w miejscowości Modrze, 30 km od Poznania, na polach spółki Top Farms.
Wśród maszyn prezentowanych podczas wystawy, będzie można zobaczyć m.in. część asortymentu firmy Kuhn. Niedawno w skład grupy weszła część firmy Kverneland (fabryka w Geldrop) specjalizująca się produkcji kilu rodzajów pras, owijarek, przetrząsaczozgrabiarek i kosiarek. Podczas imprezy po raz pierwszy zostaną zaprezentowane zmiennokomorowe prasy rolujące VB 2160 i VB 2190 z systemem ISOBUS, o maksymalnej średnicy bel do 1,60 m (VB 2160 ) i 185 m (VB 2190). Maszyny wyposażono m.in. w system podający OpenThroat, system stopniowego zwiększania zgniotu formowanych bel „Progressive Density” oraz terminal sterujący FOCUS II kontrolujący funkcje maszyny oraz sterujący formowaniem i wiązaniem beli oraz otwieraniem tylnej klapy, kompatybilny z ISOBUS.

Autor: Kuhn

John Deere Polska pokaże ciągniki średniej mocy z serii 5R i 5RN, które miały kilka miesięcy temu polską premierę. W skład nowej serii wchodzą trzy traktory o mocy 80, 90 i 100 KM (wg normy 97/68/EC). Maszyny są przeznaczone do średniej wielkości gospodarstw z produkcją mieszaną, małych gospodarstw z produkcją roślinną oraz gospodarstw specjalistycznych. Wyposażono je w bardziej ergonomiczne i wygodne kabiny, wydajniejszą hydraulikę zwiększającą udźwig oraz przekładnię AutoQuad Plus.

Rekordzista w zbiorze zbóż – kombajn New Holland CR 9000 – to jedna z maszyn, jaką będzie można obejrzeć na stoisku New Holland Polska. CR 9000 wyposażono w rotorowy system omłotu i wielki, 10,7-metrowy heder. Nie zabraknie też mniejszych kombajnów choćby z serii CX oraz CSX. Firma zamierza również zaprezentować na wystawie niemal całą gamę ciągników – od 20 do niemal 360 KM. Wśród nich honorowe miejsce zajmie model  T6080 – ciągnik roku 2009.

Autor: K.Hołownia

Autor: K.Hołownia

Oprócz prezentacji maszyn na stoiskach nie zabraknie również pokazów. Na specjalnie przygotowanym ringu z torem przeszkód, będzie można zobaczyć w akcji około dziesięciu opryskiwaczy, m.in. takich firm jak: John Deere, Lemken, Kuhn, Househam Sprayers, Berthoud i Challenger.

Podobał się artykuł? Podziel się!