Jak mówią przedstawiciele firmy, szybka dostępność części zamiennych jest głównym czynnikiem sukcesu rolników i kontrahentów, dlatego też firma postanowiła zainwestować pieniądze nie tylko w zakłady produkcyjne ale również w nowoczesne centrum logistyczne.

Początek budowy nowego centrum logistycznego miał miejsce latem 2016 roku. W Taufkirchen an der Trattnach , bardzo blisko siedziby firmy Grieskirchen w Austrii, powstało nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 7 tys. m2 na powierzchni około 3 hektarów. Swoją działalność rozpoczęło natomiast wiosną 2017 r., po siedmiu miesiącach od rozpoczęcia budowy.

Nowa inwestycja jest centrum logistycznym do wysyłania przesyłek na całym świecie. Posiada w pełni zautomatyzowany magazyn drobnych części składający się z 31 tys. pojemników oraz zmechanizowany system regałów paletowych z 5,5 tys. palet i przestrzeni dla 2,2 tys. artykułów nieporęcznych. W magazynie przechowywanych jest około 50 tys. oryginalnych części zamiennych i części eksploatacyjnych - od najmniejszej uszczelki aż po kompletne ramy . Dziennie realizowanych będzie nawet 800 różnych zamówień, co w skali roku da około 3,5 mln różnych artykułów wysyłanych do odbiorców.

-Dzięki temu zaawansowanemu centrum logistycznemu stworzymy nowy standard w zakresie efektywnego i elastycznego zaopatrzenia w części zamienne. Jakość naszych serwisów jest bardzo ważna a dzięki nowej inwestycji będziemy w stanie zapewnić naszym klientom optymalną dostawę części zamiennych tak szybko, jak to możliwe-mówi dyrektor Heinz Pöttinger

Podobał się artykuł? Podziel się!