Powołanie Kubota Holdings Europe B.V. nastąpiło 20 lipca, natomiast rozpoczęcie działalności holdingu jest planowane na październik 2017 r. Kubota Holdings Europe B.V. ma być on regionalną centralą biznesową dla japońskiego producenta. Dotyczy to zarówno maszyn rolniczych, jak i budowlanych i ma się przyczynić do dalszej ekspansji na rynki europejskie poprzez ukierunkowanie na ogólnoeuropejską optymalizację zarządzania przedsiębiorstwem w Europie

„W celu dalszego rozwoju, uznaliśmy za konieczne przeniesienie administracji z poziomu krajowego na poziom ogólnoeuropejski oraz zoptymalizowanie procesów zarządzania w Europie. W związku z tym, postanowiliśmy ulokować naszą Europejską Centralę Regionalną w holenderskim Nieuw-Vennep. Kubota Holdings Europe B.V. podczas swojej działalności będzie się kierować naszymi zasadami „przede wszystkim klient” oraz „przede wszystkim diler” a także będzie kontynuować przekształcanie Grupy Kubota w globalną markę” – czytamy w komunikacie firmy.

Polski oddział Kubota przynależy do niemieckiego oddziału Kubota (deutschland) GmbH, przeniesienie administracji z poziomu krajowego na poziom ogólnoeuropejski będzie więc dotyczyło również polskiego oddziału. Wszelkie ustalenia organizacyjne będą poczynione na początku października tego roku, kiedy Kubota Holdings Europe B.V. rozpocznie działalność.

Podobał się artykuł? Podziel się!