Budowa Cntrum Maszyn Używanych Claas rozpoczęła się w sierpniu br. Miejscem inwestycji jest rejon centralnej Polski, a dokładnie Kutno (węzeł autostradowy Kutno południe, gdzie krzyżują się autostrady A1 i A2). 

W ramach inwestycji, obejmującej dwuhektarowy teren, znajdzie się m.in. budynek o powierzchni 1300 m², w tym zarówno część biurowa, warsztat jak i magazyn części zamiennych Claas. Realizacja projektu odbywa się we współpracy z polskim inwestorem. Zakończenie budowy  planowane jest na kwiecień 2016 r.

Centrum Maszyn Używanych już rozpoczęło swoją działalność we wrześniu br. Działanie jednostki polega na wykupie maszyn używanych w rozliczeniu zakupu nowego sprzętu. Maszyna oddawana w rozliczeniu nie musi być marki Claas.

Rozliczenie transakcji odbywa się u dealera, u którego jest nabywany nowy sprzęt.

- Atutem jest na pewno szybkość dokonania transakcji i pewność kontrahenta. Oceny maszyny dokonują dealerzy, którzy wypełniają specjalny formularz oceny na miejscu u klienta. Do tego wykonują również dokumentację zdjęciową. Na podstawie tych dokumentów dokonujemy oceny sprzętu. Całoć transakcji powinna się zamknąć w kilka, maksymalnie kilkanaście dni - mówi Dariusz Pietluszenko, kierownik Centrum Maszyn Używanych.

Następnie używana maszyna trafi do siedziby Centrum Maszyn Używanych - do Kutna. Tam zostaną dokonane niezbędne przeglądy i remonty, a następnie sprzęt zostanie wystawiony do sprzedaży. Używane maszyny będą znajdowały się na placu Centrum.

Podobał się artykuł? Podziel się!