Nowa prasa, podobnie jak wcześniej oferowana maszyna BR6080, posiada podajnik widłowy. Najistotniejszą różnicą pomiędzy starszym modelem a obecnie oferowaną prasą jest sposób owijania beli.

W dotychczasowym modelu BR6080 obwiązywać można było uformowane bele jedynie za pomocą sznurka, podczas gdy nowy model oferuje trzy rozwiązania. Prasa uzbrajana jest w owijanie sznurkiem, owijanie siatką bądź oba systemy jednocześnie z możliwością wyboru trybu.

Duża zaletą tej łańcuchowo-listwowej prasy jest również niskie zapotrzebowanie na moc, gdyż do współpracy z prasą powinien wystarczyć ciągnik legitymujący się mocą 60 KM.

Prasa formuje typowe bele o rozmiarze 1,2 x 1,2 m, a za podbieranie zbieranego materiału odpowiada podbieracz krzywkowy o szerokości roboczej 1,72 i całkowitej 1,92 m, który wyposażony jest w cztery rzędy palców.

W zależności od potrzeb można uzyskać trzy stopnie zgniotu, które wybieramy za pomocą prostej regulacji mechanicznej na prasie. Sama kontrola poziomu zagęszczenia odbywa się natomiast poprzez odczyt położenia wskaźnika podczas prasowania.

Warto również dodać, że oprócz modelu BR120 Utility dostępna będzie także prasa BR150 Utility formująca bele o wymiarach 150x120 cm, którą odróżniać będzie większa liczba prętów składających się na komorę roboczą, a dodatkowo wyposażona zostanie w dwa walce podłogowe zamiast jednego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!