W prasach zmiennokomorowych Kuhn 2265 (średnica beli 80-160 cm) oraz 2295 (średnica beli 80-185 cm) główną zmianą w stosunku do poprzedniej serii 2100 jest nowa konstrukcja komory zwijającej pozwalająca na zbieranie materiału przy większym ciśnieniu zgniotu. Jest to możliwe m.in. przez  zastosowanie wzmocnionych rolek oraz łożysk na których pracuje 5 pasów.

Pracę w podsuszonej trawie z przeznaczeniem na sianokiszonkę umożliwiają 4 walce skrobiące, w tym dwa aktywne w którym jeden walec w stosunku do drugiego pracuje z inną prędkością. Podbieracz o szerokości 2,3 m ma 5 rzędów palców wprawianych w ruch przez bieżnie krzywkową.

Prasa jest wyposażona w podbieracz z opuszczana podłogą, co można wykorzystać podczas zapchania. Wersja z rotorem jest dostępna z 14 lub 23 nożami zabezpieczonymi indywidualnie sprężynowo.

Prasy są kompatybilne z systemem Isobus przez zastosowanie wiązki Isobus w kabinie ciągnika bądź wyświetlacza Kuhn Isobus VT 50. W uboższej wersji jest dostępny sterownik CCI 200 (zmodernizowana wersja CCI 100).  

Podobał się artykuł? Podziel się!