Z pewnością nie mają powodów do narzekań ci, którzy odwiedzili tegoroczną Międzynarodową Wystawę Rolniczą Agro Show 2009. Nie sposób było w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystkiego, bo rozpostarła się na ponad 10 ha. Mimo iż powierzchnia wystawy była nieco mniejsza niż w ubiegłym roku, wystawców było nawet nieco więcej, co może świadczyć o oszczędnościach poczynionych przez firmy.

Oprócz nowoczesnego sprzętu, wielu wystawców kusiło do wejścia na stoisko ciekawą jego aranżacją, konkursami dla publiczności i wieloma innymi atrakcjami. Oprócz wystawców z Polski, obecnych było 80 firm z 18 krajów świata.

Jak zwykle wystawie towarzyszyły pokazy polowe. W tym roku firmy mogły zaprezentować się na wynajętych na własny użytek poletkach. Z takiej opcji skorzystało 10 wystawców. Oprócz tego niektóre maszyny, takie jak: opryskiwacze, ładowarki teleskopowe, miniładowarki i ładowacze czołowe można było obejrzeć na jednym ringu (8 opryskiwaczy i 32 pozostałe maszyny).

Konkurs sprawnościowy dla szkół, gdzie trzeba było wykazać się nieprzeciętnymi umiejętnościami w manewrowaniu ciągnikiem, wygrał zespół ze szkoły rolniczej w Powodowie, w składzie: Marcin Buda, Karol Dudek i Mikołaj Kuś. Drugie miejsce zajęli: Dawid Buk, Grzegorz Gładosz i Mateusz Marciniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazalnych nr 2 z Krasnegostawu, trzecie – Marcin Nowakowski i Marcin Wojciechowski z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu.

Po raz pierwszy na Agro Show zorganizowano konkurs wiedzy rolniczej dla rolników. Przedstawiamy listę zwycięzców:
Trzy pierwsze miejsca zajęli:

26.09.2009 r.
1. Ryszard Winciun z Bisztynka w województwie Warmińsko-Mazurskim
2. Marek Kozioł z miejscowości Więzowno
3. Marcin Matysiak z miejscowości Popławy

27.09.2009 r.
1. Kazimierz Bielak z miejscowości Stasin w województwie lubelskim
2. Stanisław Borowiak z Goryszewa
3. Teresa Mądra z Kamieńca

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.


Źródło: farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!