To zweryfikuje czas i użytkownicy. Ci zaś wykazują duże zainteresowanie zaprezentowaną podczas targów kosiarką. "Na papierze" pojedyncza, boczna kosiarka SaMaszu odznacza się największą na świecie szerokością roboczą wynoszącą 3,9 m, na którą przypada dziewięć dysków. Zastosowana listwa to oczywiście PerfectCut, znana z najwydajniejszych kosiarek białostockiego producenta. Zastosowany model listwy to zmodyfikowana konstrukcja jaką można było spotkać w przystawkach do pokosówek marki Fortschritt.

 - Jeżeli chodzi o wyposażenie, to wszystkie niezbędne elementy znajdują się w standardzie, począwszy od centralnego zawieszenia, poprzez składanie hydrauliczne z pilotem, po zabezpieczenie hydrauliczne - mówi Łukasz Łapiński z firmy SaMasz.

W standardzie znajdziemy również hydrauliczne odciążenie. Do współpracy z nową kosiarką potrzebny jest ciągnik o mocy 100 KM, dysponujący podnośnikiem kat. 2 lub 3 oraz WOM z prędkością 1000 obr./min.

Masa kosiarki gotowej do pracy wynosi 1290 kg. Przy tak dużej szerokości można by mieć pewne obawy o zbyt szeroki pokos, jednak jego szerokość mieści się w przedziale 2,4-2,65 m. Przykładowo dla modelu KT 341, szerokość pokosu to od 2,3-2,8 m, z tym że do nowej kosiarki nie będzie możliwości dokupienia kondycjonera. Szacowana wydajność XT 390 to 4,5 ha/godz. (najwięcej wśród maszyn bocznych zaczepianych).

 Nowy model dopiero co dołączył do oferty firmy i już wzbudził duże zainteresowanie odwiedzających targi jak i rolników z innych krajów, gdyż nowa kosiarka będzie dostępna także na innych rynkach.

Podobał się artykuł? Podziel się!