PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Same Frutteto S ActiveDrive specjalistycznym ciągnikiem roku

Same Frutteto S ActiveDrive specjalistycznym ciągnikiem roku Ciągnik Same Frutteto S Active Drive został doceniony przez międzynarodowe jury, które przyznało maszynie tytuł Machine of the Year 2017, fot. prasowe

Koncern SDF cały czas udowadnia, że w dziedzinie traktorów specjalistycznych nie ma sobie równych czego dowodem jest tytuł Machine of the Year 2017 dla traktora Same Frutteto S Active Drive w kategorii ciągników specjalistycznych.Jak informuje producent podstawowymi elementami charakteryzującymi gamę modeli Same Frutteto S ActiveDrive są technologia i specjalizacja. Ciągniki te zaprojektowano z myślą o zapewnieniu maksymalnej zwrotności i komfortu, także w uprawach o wąskim układzie rządów i w trudnym terenie.

Tym co wyróżnia model Frutteto S ActiveDrive jest wielowahaczowy układ amortyzacji kół przedniej osi, stosowany dotąd w maszynach klasy premium. Układ zapeniać ma zwiększoną stabilność oraz bezpieczeństwo w każdym terenie.

Najważniejsze modyfikacje w nowych modelach polegają na połączeniu działania podzespołów mechanicznych, hydraulicznych i elektronicznych, które zapewniać mają kontrolę stabilności i trakcji.

Sposób działania przedniej osi sterowany jest za pomocą przycisku. System elektroniczny steruje w czasie rzeczywistym amortyzatorami dopasowując ich sztywność odpowiednio do warunków terenowych.

Ponadto system anti-pe poprawiać ma hamowanie, sprawiając, że jest ono w pełni bezpieczne. Zapobiega on „nurkowaniu” przedniej osi i w efekcie przesunięciu środka ciężkości do przodu. Dodatkowo funkcja anti-roll automatycznie dostosowuje amortyzację w zależności od kąta skrętu kół i prędkości jazdy, aby zapewnić stabilizację i przyczepność w trakcie pokonywania zakrętów.

Dodatkowo dla zapewnienia większego komfortu jazdy modele Frutteto S ActiveDrive wyposażono w aktywny system automatycznego poziomowania, który steruje układem zawieszenia i utrzymuje jego środkowe położenie.

System ten analizuje prędkość jazdy, kąt skrętu kół oraz dane z centralek przesyłane przez czujniki. Uzupełnieniem systemu jest DTC: mechanizm różnicowy sterowany elektronicznie, który działa na progresywną blokadę mechanizmów różnicowych kół przedniej osi (z maksymalną blokadą do 100%), dla zapewnienia optymalnej trakcji.

Na koniec należy wspomnieć o nowych silnikach FARMotion Euro3B w które wyposażona jest gama Frutteto- motory mają moc od 80KM (3-cylindrowe) do 115KM (4-cylindrowe).

Nowa gama dostępna jest, oprócz wersji S - dla sadów o wąskim układzie rzędów, także w wersji V z przeznaczeniem do prac w winnicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.158.194.80
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!