Jednym z miejsc, gdzie "zatrzymało się" demo-tour Gupy SDF była miejscowość Zaścianki koło Międzyrzeca Podlaskiego w woj. lubelskim. 

Spotkanie rozpoczęło się prezentacją w multimedialnym namiocie, gdzie specjaliści z SDF Polska przedstawili i omówili najważniejsze cechy oferowanych ciągników. Wypunktowano przede wszystkim wszystkich charakterystyczne dla ciągników Deutz-Fahr rozwiązania wpływające na wydajność i komfort pracy.

Później przyszedł czas na jazdy testowe ciągnikami. Nie były to jednak jazdy "na sucho", bo do maszyn podczepione były różne maszyny towarzyszące. Na przykład ciągnik Deutz-Fahr 5090G współpracował z rozsiewaczem zawieszanym Bogballe, z kolei 5115G - z firmowym ładowaczem czołowym. 

Testujący te maszyny zwrócili m.in. uwagę na duży wybór przekładni napędowych, w jakie mogą być wyposażone. Z zainteresowaniem testowano także system Stop & Go, który pozwala na zatrzymanie i płynny start maszyny wyłącznie za pomocą hamulca.

Nie zabrakło także maszyn z serii 6 i 7, do których były przyczepione odpowiednio: rozrzutnik obornika Bochard, 5-skibowy pług Pottinger i zaczepiany siewnik Terrasem.

Duże zainteresowanie wzbudził największy w ofercie Deutz-Fahr 9340. 340-konny ciągnik został sprzężony z broną talerzową Pottinger Synkro 5030. 

Przed nami jeszcze pokazy SDF w woj. warmińsko-mazurskim, pomorskim, podlaskim i wielkopolskim. Szczegóły dotyczące pokazów można znaleźć na stronie internetowej Grupy SDF i u lokalnych dealerów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!