• Technika rolnicza

  Serwis na medal: znamy tegorocznych zwycięzców

  Czwarta edycja konkursu  organizowanego przez PIGMiUR – „Serwis na medal” dobiegła końca. W tym roku w konkursie, w którym wyłaniany jest najlepszy serwis maszyn rolniczych zwyciężył Agroserwis Pasłęk.

 • Technika rolnicza

  Nowe ładowacze do ciągników John Deere

  Łatwe zaczepianie i odłączanie oraz płynna, szybka i precyzyjna obsługa, większy udźwig i maksymalna wszechstronność – to cechy, którymi mają się charakteryzować nowe ładowacze czołowe John Deere serii R.

 • Technika rolnicza

  Klimatyzacja – co robić by działała w pełni sprawnie?

  Układ klimatyzacji maszyn rolniczych nie różni się zbytnio od tego, jaki spotkamy w samochodach osobowych. Ze względu na warunki pracy maszyn wymaga jednak częstszych czynności obsługowych. Co zrobić by cieszyć się sprawną "klimą...

 • Technika rolnicza

  Dla ochłody w kabinie – może klimatyzator wodny?

  Przyjemny chłód w kabinie podczas upałów to nie tylko bardziej komfortowa praca, ale również mniej męcząca, a tym samym bezpieczniejsza. Klimatyzator wodny to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych układów klimatyzacji – m.in. ze względu...

 • Technika rolnicza

  Silnik się przegrzewa - najczęstsze przyczyny

  Lato to dla większości gospodarstw intensywny okres prac polowych. Wysokie temperatury, kurz i długi czas pracy powinny obligować nas do wzmożonej kontroli układów chłodzenia silników.

 • Technika rolnicza

  EASY on board App - sterowanie maszynami tabletem

  Firma Claas wprowadza do swojej oferty nową wersję aplikacji na tablety o nazwie Easy on Board App. Oprogramowanie otwiera zupełnie nowe możliwości obsługi ciągników rolniczych i maszyn współpracujących w oparciu o szynę Isobus.

 • Technika rolnicza

  Jak odkręcić oporną śrubę?

  Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z remontami maszyn czy urządzeń, wie doskonale, ile kłopotów potrafią przysporzyć niechcące odkręcić się śruby. Jest jednak kilka sposobów, aby poradzić sobie z opornymi elementami.

BAZA WIEDZY

Gdy ciągnik szarpie

Zrywanie kół podczas ruszania czy szarpnięcia przy zmianie biegów to w układach przeniesienia napędu typu powershift niekoniecznie objawy awarii. Najczęściej wystarczy kalibracja sprzęgieł.

agrotechnika

Odmiany rzepaku na opóźniony siew

Co to znaczy opóźniony termin siewu rzepaku i jakie odmiany się do niego nadają? Na to pytanie staramy się odpowiedzieć w tekście.

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

Finansowanie maszyn

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM