Środa, 22 października 2014 r.
 • Serwis, części, osprzęt

  Opony Mitas w rozmiarze 1250/50 R32

  Na targach AGRO SHOW firma Mitas zaprezentowała szereg nowości ze swojej oferty, wśród których nie zabrakło jednej z największych opon rolniczych na świecie w rozmiarze 1250/50 R32 SFT.

 • Maszyny rolnicze

  Michelin Ultraflex: opony w pole i na drogę

  Strategia konstrukcji opon rolniczych w Michelin jest jasna. Przyszłość leży w oponach które mogą pracować z dużą amplitudą ciśnień – do pracy w polu i transporcie, a to daje technologia Ultraflex – uważają przedstawiciele...

 • Serwis, części, osprzęt

  Grene i KRAMP pod jednym szyldem

  Minął rok od czasu fuzji grup Grene i KRAMP w Europie. W tym czasie prowadzone były intensywne prace w Polsce nad przygotowaniem połączenia firm KRAMP i Grene Dystrybucja. Z początkiem września 2014 r. działa jedna marka w sprzedaży hurtowej...

 • Serwis, części, osprzęt

  Drony pomocne w rolnictwie

  Monitoring zdrowotności upraw do tworzenia map nawożenia, tworzenie ortofotomap i pomiar działek, szacowanie szkód – to najważniejsze zadania w rolnictwie, do których wykorzystywane są drony.

 • Serwis, części, osprzęt

  Ursus C360 i C330 – części zamienne do silnika

  W natłoku różnych, w tym tanich części zamiennych do silników Ursus C360 i C330, sporym zainteresowaniem i uznaniem wśród serwisantów cieszą się droższe zestawy powstające w Europie.

 • Serwis, części, osprzęt

  Woda w układzie chłodzenia? Mówimy stanowcze NIE

  Z punktu widzenia eksploatacji silnika woda ma nieporównywalnie gorsze właściwości w odniesieniu do płynu chłodniczego. Skąd wynika jej niesłabnąca popularność? Czy naprawdę stosując w układzie chłodzenia wodę możemy oszczędzić?

 • Serwis, części, osprzęt

  Kamery do maszyn rolniczych - przydatny gadżet

  Jednym z elementów, który doskonale sprawdza się w pracy kombajnami zbożowymi są kamery. Ich oferta jest bardzo bogata. Najtańsze urządzenia można kupić już od 500 zł.

 • Serwis, części, osprzęt

  Wilgotnościomierze do zbóż – co wybrać i za ile?

  Czy zboże jest już gotowe do zbioru? Czy już zacząć żniwa? Odpowiedzi na takie pytania pomogą udzielić wilgotnościomierze do ziarna. Wybór urządzeń jest spory, a ceny zaczynają się już od około 1000 zł.

BAZA WIEDZY

Wymiana oleju i filtrów - dlaczego to takie ważne?

Żywotność silników maszyn rolniczych zależy od wielu czynników, ale największy wpływ ma dobrze dobrany i często zmieniany olej. Niestety, niejednokrotnie z powodu oszczędności lub niedbalstwa zapominamy o tym ważnym szczególe.

AGROTECHNIKA

Ochrona zbóż przed chorobami jesienią

Zwalczanie chorób grzybowych w zbożach ozimych jesienią nie jest popularne. Są jednak sytuacje, w których oprysk środkiem grzybobójczym jest niezbędny.

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

WASZYM ZDANIEM

 • bez decyzji przychodzi kasa

  ira, 2014-10-22 15:38 w: Pierwsze dopłaty wkrótce na kontach rolników

  ja mam swoja działke i na niej wszystko co mi do zycia potrzeba wiec nie piszczie ze mozna bez waszych produktów zginac , ale owszem zatruc sie...

  warmiak, 2014-10-22 15:36 w: Sawicki: Przepraszam za ostre słowa

  Bardzo dobrze ,że są ograniczenia teraz wprowadzane i przetargi zamknięte .Bo do tej pory co się działo to były szopki .Pozdrawiam .

  rafaello3, 2014-10-22 14:04 w: Będzie pomoc dla młodych na zakup ziemi?

 • Heh, a u mnie miało dzisiaj cały dzień lać a rano słońce się przebijało. Ponad miesiąc praktycznie nie padało. W deszczomierz już nie zaglądam. Ale...

  ikcomas, 22.10.2014 15:41 w: pogoda

  Wrzesień, pazdziernik , tyle wody, że nawet gdybym połowę oddał, to i tak miałbym jej dosyć.

  suzin, 22.10.2014 14:30 w: pogoda

  Też mam rohana, ale po jęczmieniu jarym, a siałem 19-20.08. Drugi raz go skracałem w ubiegłym tygodniu, bo poszalał przez tą jesień. Może uda mi...

  lokizom, 21.10.2014 20:28 w: Odmiany rzepaku