• OZE

  Dynamika wzrostów cen paliw spada

  Podwyżki cen na stacjach paliw wyhamowują. Średnia cena detaliczna oleju napędowego w środę 4 marca ukształtowała się na poziomie 4,64 zł/l.

 • Serwis, części, osprzęt

  Bezpieczne tankowanie - filtry do paliw

  Tankowanie paliwa zgromadzonego w zbiornikach w gospodarstwie, bardzo często przeprowadzane jest bez wykorzystania filtrów. Warto z nich korzystać, tym bardziej, że nie musi to oznaczać dużego wydatku.

 • Serwis, części, osprzęt

  Nowy rozmiar opon Mitas PneuTrac

  Wygląda na to, że doświadczenia firmy Mitas z oponami PneuTrac wypadają pozytywnie, bo czeski producent wyprodukował kolejny rozmiar innowacyjnej opony.

 • OZE

  Ceny paliw rosną, ale wolniej

  Dynamika wzrostów cen paliw na stacjach spada. Mimo lutowych podwyżek, olej napędowy kosztuje średnio o 13 gr/l mniej niż w grudniu 2014 r.

 • Maszyny rolnicze

  Kabiny Bartesko w Paryżu

  - Kabiny Bartesko sprzedajemy we Francji od 5 lat. Jesteśmy na targach SIMA po to, żeby ten eksport rozszerzyć – mówi Bartłomiej Skowroński, właściciel firmy Bartesko.

 • Maszyny rolnicze

  John Deere: Jak zabezpieczyć ciągnik przed kradzieżą?

  Kradzieże sprzętu rolniczego i maszyn to problem, który spędza sen z powiek wielu rolnikom. W przypadku maszyn John Deere, producent daje możliwość wyposażenia ich w profesjonalne zabezpieczenie już na etapie zakupu ciągnika lub innej...

 • Maszyny rolnicze

  Czym chwycić big bag?

  Nawozy, nasiona, pasze - te i wiele innych produktów można komfortowo przechowywać i transportować w big bagach. Jakich narzędzi można użyć do ich bezpiecznego i wygodnego przewozu?

 • Maszyny rolnicze

  Mitas poszerza ofertę opon do ciągników dużej mocy

  Firma Mitas poszerza ofertę opon serii Very High Flexion (VF) o ogumienie w rozmiarze: 600/70 R30 i 710/70 R42. Nowe opony będą zaprezentowane podczas zbliżających się targów SIMA (Paryż, 22-26.02.2015).

 • Serwis, części, osprzęt

  Zimowa promocja w serwisie Fendt i Massey Ferguson

  Firma Korbanek zachęca właścicieli maszyn Fendt i Massey Ferguson do wykonania przeglądów serwisowych właśnie teraz, jeszcze przed rozpoczęciem sezonu prac polowych. Wykonując przegląd do końca lutego można sporo zaoszczędzić.

BAZA WIEDZY

Jak ostrzyć łańcuch pilarki?

Niedopuszczanie do nadmiernego stępienia krawędzi tnących łańcucha, pozwala na dłuższą i bardziej efektywną eksploatację urządzenia. Można to czynić za każdym razem, gdy dolewamy do pilarki paliwa. Niezwykle ważne jest, aby...

TECHNIKA ROLNICZA

Komfort dla wschodów

Bierne agregaty do uprawy przedsiewnej to zazwyczaj proste narzędzia. Ich zadanie jest jednak wymagające - stworzyć komfortowe warunki do wschodów roślin.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • No to zapatrzenie na zachód i nie tylko jest ale w tym względzie nic z patriotyzmem wspólnego nie ma ponieważ pompuje obce gospodarki i budżety a...

  smoku, 2015-03-05 23:17 w: Ursus o mocy 150 KM będzie gotowy jeszcze w tym roku

  Rolnik podlaski – Ty chyba w ZO PZŁ w Białymstoku siedzisz na etacie. Znam to, znam tamto, alfa i omega wie co koła robią, piszą, co strzelają, ile...

  Sanacki Michał , 2015-03-05 23:06 w: Minął rok z ASF – nowe doświadczenia i wnioski

  w pierwszej chwili przeczytałem afery programów promocyjnych ale 14 mln euro to nie w kij dmuchał więc pewnie paru celebrytów na kolejne porszaki...

  smoku, 2015-03-05 22:38 w: ARR:Wpłynęły oferty programów promocyjnych i informacyjnych

 • wczoraj z wieczora mróz ciągnął jak diabli dostałem biegunki bo opryskiwacz na podwórku bieganie po nocy zahaczanie cofanie do garażu rano wstaję...

  jarki, 05.03.2015 14:25 w: pogoda

  Czym znakujecie swoje króliki? Lepiej zrobić tatuaż na uszach czy jakieś kolczyki? chodzi o wewnętrzna rejestrację zwierząt - nie do skupu:)

  Gacek45, 05.03.2015 14:08 w: wszystko o królikach

  Czyli nie musisz siać saletra spadła z nieba

  miwigos, 05.03.2015 09:04 w: pogoda