Wtorek, 27 stycznia 2015 r.
 • Maszyny rolnicze

  Ursus i Orlen Oil zacieśniają współpracę

  Podpisanie umowy przez Ursusa z Orlen Oil ma być kolejnym krokiem lubelskiego producenta strategii odbudowy marki. Z kolei przez tego rodzaju współpracę, Orlen chce wzmocnić swoją pozycję na krajowym rynku.

 • Maszyny rolnicze

  Joskin Jumbo - nowe ramię pompujące

  Belgijska firma Joskin rozszerza opcję konfiguracji swoich wozów asenizacyjnych o ramie pompujące Jumbo. Nowe ramię pompujące boczne jest dostępne do wozów asenizacyjnych Volumetra, Delta2, Modulo2 oraz Tetrax.

 • Serwis, części, osprzęt

  Agro Wanicki: zimowa promocja na serwis maszyn

  W wielu punktach dealerskich właśnie rozpoczęły się promocyjne przeglądy sezonowe maszyn rolniczych. Na czym polegają promocje? Sprawdzamy w firmie Wanicki, która od niedawna jest autoryzowanym dealerem marki John Deere.

 • Serwis, części, osprzęt

  Łańcuchy śniegowe – warto je mieć

  Na gołoledź lub ubity śnieg w którymś momencie nie pomoże ani napęd na 4 koła, ani blokada mostów. Pomóc za to mogą łańcuchy śniegowe. Najtańszy komplet kupimy już za 400 zł.

 • Bydło i mleko

  Nowa fabryka folii do sianokiszonki Aero Plast

  W dniu 16 grudnia br. w Chełmży k. Torunia miało miejsce otwarcie fabryki produkującej folię do sianokiszonki Aero Plast należącej do grupy Aero AB. Na uroczystość otwarcia przybyło wielu gości z różnych stron świata.

 • Serwis, części, osprzęt

  Posezonowa konserwacja pługa

  Czym zakonserwować elementy robocze pługa, jak postąpić w przypadku zabezpieczeń hydraulicznych, siłowników czy sterowników? Podpowiadamy jak zadbać o nowoczesny pług na czas posezonowego postoju.

BAZA WIEDZY

Turbosprężarka - jak o nią dbać?

Turbodoładowanie to najłatwiejszy sposób podniesienia mocy oraz sprawności silnika. Można je spotkać już w większości jednostek napędowych nowoczesnych maszyn rolniczych. Jednak turbina nie jest wieczna, a jej wymiana to zazwyczaj dość...

TECHNIKA ROLNICZA

Brona talerzowa Mandam GAL-C - sprawdzona w ekstremalnych warunkach

Zalety kompaktowych bron talerzowych docenia coraz więcej gospodarstw. Ich oferta też się rozrasta. Jedną z takich maszyn - 6-metrową bronę GAL-C firmy Mandam - poddaliśmy testowi. Warunki pracy, delikatnie mówiąc, nie były łatwe.

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • Firma stwierdzila ze marketingowo im sie to oplaci, tania reklama ! I DOBRZE ! trzeba pomagac, niech firma tez da za free swojego prawnika i tak...

  krzyss, 2015-01-27 00:32 w: Poszkodowany rolnik, będzie miał nowy ciągnik

  Dezycji ani dopłat jeszcze niema ale już wnioski na 2015 przysłali a w nich że miałem błąd PPK na jednej działce miał już ktoś taki błąd?

  bauer, 2015-01-26 22:58 w: ARiMR zaczęła wypłacać dopłaty bezpośrednie

  wszystko ładnie i pięknie, ale nie wjadę żadnym z omawianych ustrojstw do kurnika w czasie produkcji; ptactwo by się pozabijało prędzej przez hałas...

  nioski, 2015-01-26 22:41 w: Widły w kąt, czas na ścielarki

 • oj koledzy przypomniało mi się że jazda kombajnem przy zaciągniętym hamulcu ręcznym jest częstą przyczyną pożaru

  jarki, 26.01.2015 17:53 w: śmieszne i ciekawe

  Opowiem Wam co przydarzyło mi się naprawdę. Sierpień 2014r. wybieram się w pole siać poplony, pakuje worki z facelią gdzie się da, do kabiny też....

  suzin, 26.01.2015 13:08 w: śmieszne i ciekawe

  Te stare pierścieniowe kiedyś używano do wałowania po siewie Natomiast mnie chodziło o http://www.amazone.pl/211.asp Lub ten z Grudziądza sporo...

  jarki, 26.01.2015 11:15 w: AGREGATY UPRAWOWO-SIEWNE