PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

„Lab on Chip“ – szybka analiza składników pokarmowych

„Lab on Chip“ – szybka analiza składników pokarmowych

Autor: farmer.pl/K.Hołownia

Dodano: 08-10-2013 09:45

Tagi:

Lab on Chip to urządzenie, które umożłiwia przeprowadzenie analizy składników pokarmowych takich jak: azot, fosfor i potas bezpośrednio na polu.Ustalanie dawek nawozu odbywa się najczęściej na podstawie analizy próbek ziemi. Przy tym próbki są wysyłane do laboratorium, w którym oznaczane są składniki pokarmowe gleby. Taka czynność zabiera sporo czasu i jest kosztowna.


Firmy MMM tech support i Pessl Instruments oferują tutaj rozwiązanie, które umożliwia przeprowadzenie takich prób we własnym gospodarstwie. Urządzenie Lab on Chip zyskało uznanie jury targów Agritechnica 2013 przez uhonorowanie go srebrnym medalem za innowacje.

Ręczne przyrządy pomiarowe umożliwiają szybkie oznaczanie składników pokarmowych (N, P, K) bezpośrednio na polu („lab on chip"). Aby to było możliwe, należy sporządzić wodnisty roztwór z próbek gleby albo z ekstraktów roślinnych i poddać go prowadzonej przy pomocy specjalnych czujników analizie w przyrządzie.

Dzięki nieznacznym kosztom i natychmiastowej dostępności wyników można znacznie zwiększyć ilość przeprowadzanych analiz. To z kolei wpływa na poprawę dokładności nawożenia w zależności od zapotrzebowania roślin i zawartości składników pokarmowych w glebie. Rozwiązanie jest polecane przy nawożeniu w uprawach rolniczych i ogrodnictwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

  • Jack 2013-10-09 07:53:01
    Przydałoby się na końcu info - kto jest dystrybutorem oraz jak jest orientacyjna cena ?
  • Edek_bez_kredek 2013-10-08 21:13:06
    Zapewne cena będzie niemała. :)
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!