Zima to okres, w którym mając odrobinę odpoczynku od prac polowych warto wykonać prace remontowe, czy wymienić zużyte elementy eksploatacyjne swoich maszyn. Zimą więcej czasu mają także serwisy dealerskie. Dlatego w wielu punktach handlowych pojawiły się teraz promocje obniżające ceny oryginalnych części czy usług serwisowych.

W przypadku firmy Wanicki akcja promocyjna prowadzona jest od listopada br. do końca marca 2015 r. Jeśli będzie taka potrzeba firma przewiduje również możliwość wydłużenia promocji, ale do udziału w niej warto zgłosić się już teraz.

Co ważne promocyjna akcja kierowana jest nie tylko do użytkowników maszyn John Deere, ale również właścicieli maszyn innych producentów.

Po zgłoszeniu do akcji (telefonicznie, mailowo czy bezpośrednio u dealera) pracownik serwisu dokonuje w ustalonym czasie na miejscu u rolnika przeglądu zgłoszonej maszyny według listy serwisowej punkt po punkcie. Określa jej stan, kwalifikuje elementy do wymiany lub naprawy.

Taki przegląd trwa średnio w przypadku ciągnika 2-3 godziny. Po weryfikacji klient otrzymuje od serwisanta kosztorys naprawy. W kosztorysie uwzględnione jest 20 proc. rabatu na części i 10 proc. zniżka na robociznę.

Przedsezonową promocją objęty jest także przegląd wynikający z godzin pracy po np. 1000 mtg. Nowością w ofercie firmy jest także możliwość odroczenia terminu zapłaty za usługę nawet do 3 miesięcy.

Ile konkretnie można zaoszczędzić? Dla przykładu typowy przegląd po przepracowaniu 1000 mth dla ciągnika John Deere 6170 R to koszt około 2000 zł brutto (materiały, dojazd, robocizna). Obejmuje on m.in.: sprawdzenie wszystkich dostępnych przewodów masowych, pasa napędowego oraz wymianę filtra oleju silnikowego i paliwowego, wymianę oleju silnikowego, sprawdzenie oraz odpowietrzenie układu hamulcowego, nasmarowanie łożysk cięgieł dolnych i osi tylnej a także kontrolę filtra kabinowego z węglem aktywnym (jeśli jest na wyposażeniu). Doliczając do wykonanych czynności oraz użytych części rabat promocyjny cena przeglądu spada do około 1800 zł.

- Nasza promocja udowadnia, że warto wykonać okresowy przegląd techniczny czy naprawę ciągnika rolniczego w profesjonalnym serwisie nawet jeśli zimą mamy czas aby dokonać napraw samemu. Jako ASO udzielamy gwarancji na części i usługę, mamy wsparcie od producenta, a stawki za naprawy nie są wygórowane. Warto więc skorzystać z promocji i zadbać o stan naszej maszyny już dziś, tak aby wiosną ze spokojem móc przystąpić do prac polowych - mówi Artur Omański, szef działu serwisu w firmie Wanicki.

Podobał się artykuł? Podziel się!