Pracujemy teraz z najbardziej wydajną techologią badawczą, niespotykaną w żadnym innym miejscu na świecie. Jesteśmy dumni z tego, że jako lider rynku rozsiewaczy nawozów możemy oddać naszym klientom do dyspozycji tak precyzyjną technikę badania zarówno maszyn jak też rozdziału składników odżywczych zawartych w nawozach – podkreślili szefowie Amazone, Christian Dreyer i dr Justus Dreyer podczas uroczystości otwarcia.

Do tej pory firma dysponowała powstałą w 1983 r. halą badawczą, która spełniała wszelkie norny, ale powoli zaczęła się okazywać za mała na dla roz-siewaczy o największych szerokościach roboczych i można było pzeprowadzać na niej testy „tylko“ 12 rozsiewaczy dziennie.

Teraz można badać rozsiewacze nawozów o szerokości roboczej do 72 m, jeszcze szybciej testować nowe rodzaje nawozów pod względem właściwości rozsiewowych i możliwie najkrótszym czasie aktualizować zalecenia dotyczące nastaw rozsiewaczy nawozów Amazone. Liczba możliwych do wykonania testów wzrosła do 100 dziennie.

– Naturalnie nowa hala niesie z sobą dodatkowe korzyści w zakresie badań, rozwoju oraz oceny serii maszyn - także w konkurencji z innymi producentami. Poza tym możemy naszym klientom zaoferować jeszcze szybszy i bardziej precyzyjny serwis nawozowy – powiedział Tim Randy Sia, menadżer pro-duktów techniki nawożenia.

Źródło: farmer.pl/Amazone
 

Podobał się artykuł? Podziel się!