- Ofertę skierowaną dla rolnictwa prezentujemy na przykładzie przyczepy Zasław. Mamy też nasze urządzenia zainstalowane na prasach Metal-Fachu i kilku innych urządzeniach Nasza działalność w Polsce do tej pory opierała się głównie na maszynach budowlanych - powiedział Paweł Grzywalski z firmy Groeneveld podczas targów Agrotech 2014.

Grzywalski dodaje, że systemy Goeneveld są również obecne w różnego rodzaju przyczepach, naczepach i zabudowach specjalistycznych. Firma ma mocną pozycję na rynku autobusów.

Nie ma też problemu z montażem urządzeń na maszynach używanych. Szczególnie przydatne może okazać się to przy kombajnach lub prasach, w których mnogość punktów smarnych potrafi przy codziennym przeglądzie zająć nawet kilkadziesiąt minut potrzebnych na ich obsługę.

Aby zainstalować takie urządzenie potrzebne jest zgłoszenie do firmy. Następnie pracownik Goeneveld przyjeżdża, przeprowadza oględziny sprzętu, zapisuje potrzebne wymiary i parametry i przedstawia ofertę. Jeśli strony „dogadają się", przeprowadzany jest montaż systemu.

System smarowania może dotyczyć zarówno punktów smarowania smarem stałym jak również łańcuchów za pomocą oleju.

- Mamy kilkanaście typów systemów smarowania w zależności od rodzaju smaru, budowy układu zapotrzebowania czyli ilości. Dobieramy coś optymalnego, nie dysponujemy jednym układem który „pchamy" do wszystkich urządzeń. Mamy urządzenia pod dane wymagania - wyjaśnia Grzywalski.

W zależności od rodzaju maszyny, pompa smarująca jest zasilana elektrycznie (12 lub 24 V) lub pneumatycznie.

Rozwiązanie bardzo pożyteczne, ale nie tanie. Przykładowa, bezobsługowa instalacja do kombajnu obejmująca kilkadziesiąt punktów smarnych to koszt rzędu 2-5 tys. euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!