PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Automat posmaruje za Ciebie

Automat posmaruje za Ciebie

Autor: farmer.pl

Dodano: 02-04-2014 08:17

Tagi:

Centralne i automatyczne smarowanie łożysk lub łańcuchów oszczędza czasu na przeglądy i zmniejsza zużycie elementów. Okazuje się że taki układ można zamontować również w maszynach używanych.



- Ofertę skierowaną dla rolnictwa prezentujemy na przykładzie przyczepy Zasław. Mamy też nasze urządzenia zainstalowane na prasach Metal-Fachu i kilku innych urządzeniach Nasza działalność w Polsce do tej pory opierała się głównie na maszynach budowlanych - powiedział Paweł Grzywalski z firmy Groeneveld podczas targów Agrotech 2014.

Grzywalski dodaje, że systemy Goeneveld są również obecne w różnego rodzaju przyczepach, naczepach i zabudowach specjalistycznych. Firma ma mocną pozycję na rynku autobusów.

Nie ma też problemu z montażem urządzeń na maszynach używanych. Szczególnie przydatne może okazać się to przy kombajnach lub prasach, w których mnogość punktów smarnych potrafi przy codziennym przeglądzie zająć nawet kilkadziesiąt minut potrzebnych na ich obsługę.

Aby zainstalować takie urządzenie potrzebne jest zgłoszenie do firmy. Następnie pracownik Goeneveld przyjeżdża, przeprowadza oględziny sprzętu, zapisuje potrzebne wymiary i parametry i przedstawia ofertę. Jeśli strony „dogadają się", przeprowadzany jest montaż systemu.

System smarowania może dotyczyć zarówno punktów smarowania smarem stałym jak również łańcuchów za pomocą oleju.

- Mamy kilkanaście typów systemów smarowania w zależności od rodzaju smaru, budowy układu zapotrzebowania czyli ilości. Dobieramy coś optymalnego, nie dysponujemy jednym układem który „pchamy" do wszystkich urządzeń. Mamy urządzenia pod dane wymagania - wyjaśnia Grzywalski.

W zależności od rodzaju maszyny, pompa smarująca jest zasilana elektrycznie (12 lub 24 V) lub pneumatycznie.

Rozwiązanie bardzo pożyteczne, ale nie tanie. Przykładowa, bezobsługowa instalacja do kombajnu obejmująca kilkadziesiąt punktów smarnych to koszt rzędu 2-5 tys. euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (5)

 • Piotr Krucz 2017-03-17 15:53:24
  Jeśli smarowanie centralne, tylko Gacol. Wybrałem ich sposób kilku firm, Jako jedyni wyjaśnili mi wszystko doskonale, dobrali najlepsze rozwiązania, zniknęły wszystkie wątpliwości. Teraz system już rok działa cudownie. Zero problemów. Ale dobre wykonanie i dobre podzespoły robią swoje
 • Igor 2017-01-30 11:12:22
  Jesli chodzi o maszyny rolnicze, to nowe smarowanie centralne tez robił gacol. I chociaz nie znalazłem o nich wielu info, w sensie opinii, to okazał się wyborem idealnym. Doradzili naprawdę super rozwiązania, rozwiali wątpliwosci, wszystko wytłumaczyli. Naprawdę obsługa na 5+
 • Hanes 2017-01-20 15:38:27
  Gabek, bardzo dobry wybór ;) U mnie też robili, naprawdę duży, duży zakład mam a poprzedni system, szkoda gadać. Tez jestem mega zadowolony, optymalne, dobre rozwiązania na solidnym sprzęcie! No i nie chcieli kokosów
 • Gabek 2017-01-13 14:47:52
  Centralne smarowanie zrobiło u mnie w zakładzie kolosalną różnice. Warto w coś takiego zainwestować. Mi to robił od początku do końca gacol, wyszło, rzekłbym optymalnie. Do tego sprzęt wysokiej klasy, to się ceni!
 • Tomasz z Lubaczowa 2014-04-14 22:07:49
  Bardzo fajny system, polecam jednak sprawdzony i niezawodny progresywny system smarowania, nabyłem go w dobrej cenie, z 2 letnią gwarancją. Zobaczymy jakie przyniesie oszczędności. Wybrałem firmę gacol, www.gacol.pl
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!