W zachowywaniu czystości bardzo pomocne mogą okazać się myjki ciśnieniowe. Niewielkie, przewoźne lub potężne stacjonarne  urządzenia, które ułatwią dbanie o maszyny. Problem zaczyna się, kiedy przychodzi moment zakupu myjki. Dlaczego? Oferta rynku jest tak duża, że trudno się w niej odnaleźć. Najważniejszy krok to decyzja, jaki rodzaj myjki będzie najlepszy do danego gospodarstwa. Czy lepsza będzie zimnowodna czy gorącowodna? Uwzględniając przewidywany czas pracy urządzenia, trzeba również wziąć pod uwagę wydajność myjki. Czy takie maszyny są drogie?

Myjki zimnowodne

Myjki bez podgrzewacza wody mają swoje wady i zalety. Są to urządzenia, które można wykorzystywać na dworze do mycia samochodów, ciągników i maszyn rolniczych z różnych zanieczyszczeń. Aby uzyskać lepszy efekt lub gdy zabrudzenia są znaczne, samo urządzenie nie wystarczy. Dobrze jest więc od razu podczas zakupu myjki zimnowodnej zaopatrzyć się w dobry środek myjący. Nie powinno być z tym problemu, ponieważ duża część firm oferujących taki sprzęt sprzedaje również substancje czyszczące. Kupno myjki zimnowodnej nie oznacza konieczności mycia zimną wodą. Wszystko zależy od wody doprowadzanej do urządzenia. Każda myjka ciśnieniowa ma podaną maksymalną temperaturę wody doprowadzonej. W urządzeniach niektórych firm ta temperatura dochodzi aż do 70 stopni C. Jest to uzależnione od prędkości obrotowej silnika urządzenia i od ciśnienia doprowadzanej wody.

Oferta myjek zimnowodnych jest bardzo duża. Można dostać urządzenia podręczne, małe i duże. Oczywiście wszystkie przenośne. Można je zatem stosować na podwórku, pod wiatą, w garażu lub innym pomieszczeniu (jeśli zapewnione jest odprowadzanie wody).

Firma Kränzle produkuje wiele urządzeń zimnowodnych różniących się wydajnością, mocą i ciśnieniem roboczym. Nie można z tej grupy wybrać tylko jednej przeznaczonej specjalnie do pracy w gospodarstwie rolniczym. Dlatego przed zakupem najlepiej porozmawiać z dilerem lub sprzedawcą, który pomoże dobrać urządzenie, biorąc pod uwagę wielkość gospodarstwa, liczbę maszyn, a co za tym idzie i czas pracy.