Niektórzy uważają, że ekonomia jest mało ważna, a książki, gazety i portale finansowe są przeznaczone dla biznesmenów. Po co to rolnikowi? Ale takich, którzy chcieliby więcej zarabiać, jest coraz więcej i właśnie w tym może pomóc odrobina rachunkowości, przeliczeń i kombinacji. Może jednak warto założyć własne przedsiębiorstwo?

Na stronie Money.pl jest bardzo dużo informacji dla tych, którzy planują chwycić byka za rogi i założyć własną firmę. Krok po kroku, jakie rozwiązania są najlepsze, na co należy się nastawić podczas realizacji swojego pomysłu, wreszcie, jakie za tym przedsięwzięciem kryją się zagrożenia. Wszystko to można znaleźć w portalu finansowym Money.pl. Co ciekawsze, to jest jedynie mały ułamek całej zgromadzonej tam wiedzy. Porady dla tych, którzy chcą założyć firmę i dla tych, którzy już to zrobili. Wszystko o kontach, kredytach, lokatach i funduszach.

Emerytury, ubezpieczenia, podatki – każde z tych haseł ma swój oddzielny, doskonale rozbudowany dział. Dla osób, które poczują bakcyla biznesu, świetnym rozwiązaniem będzie newsletter, czyli subskrypcja (osoba, która dokona subskrypcji będzie powiadamiana drogą e-mailową o wszystkich nowościach w serwisie). Portal Money.pl nie jest rzecz jasna serwisem rolniczym, ale informacji bezpośrednio z rolnictwem związanych nie brakuje. Po wpisaniu w wyszukiwarce portalu słów „rolnicy” i „rolnictwo” pojawia się niemal 900 dokumentów dotyczących bezpośrednio rolnictwa.

Wszyscy zainteresowani założeniem własnej działalności powinni odwiedzić portal IPO.pl. Już na głównej stronie serwisu, po lewej stronie, znajduje się bardzo ciekawe, intuicyjne menu. Chronologicznie ułożone odnośniki od „pomysłu na biznes” przez „zakładanie firmy” do „e-Doradcy IPO.pl” ukazują całą drogę, jaką trzeba przejść, aby uruchomić własną działalność. Najciekawszym odnośnikiem jest z pewnością e-Doradca IPO.pl. To system oparty na tzw. czacie, czyli internetowej rozmowie prowadzonej w czasie rzeczywistym. Po szybkim zalogowaniu się w systemie e-Doradca IPO.pl można na klawiaturze wpisać pytanie do wykwalifikowanego doradcy, po naciśnięciu klawisza Enter doradca odczyta pytanie i będzie mógł na nie odpowiedzieć. Taki sposób komunikacji ma bardzo wiele zalet. Można rozmawiać i jednocześnie robić inne rzeczy, bowiem czat nie ogranicza żadnego z rozmówców. Pytania można zadawać od godziny 9 do 17.
Nie jest to oczywiście jedyna zaleta serwisu. To bardzo profesjonalny portal z ogromnym bagażem cennych informacji. Jest to obowiązkowa pozycja dla wszystkich planujących założyć własną firmę, jak i dla tych, którzy już to zrobili.

Źródło: Farmer 11/2007

Podobał się artykuł? Podziel się!