Krukowiak to firma kojarząca się wszystkim rolnikom z zielonymi opryskiwaczami. Takie były bowiem jej początki i jej najważniejsza specjalizacja. Dzisiaj oferta Krukowiaka jest bogata i obejmuje opryskiwacze taczkowe, polowe zawieszane (Optimal, Heros), polowe przyczepiane (Apollo i większe Goliat), sadownicze (Tajfun) i samojezdny Herkules.
Oprócz maszyn do ochrony roślin Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych produkuje również maszyny do uprawy cebuli z serii Saturn: kopaczkę, obcinarkę, zbieracz i nagrodzoną złotym medalem na Polagrze Agro-Premiery 2007 sadzarkę do cebuli dymki. W ofercie znajdują się także maszyny do zbioru roślin okopowych (kopaczki i kombajn do ziemniaków oraz kombajn buraczano-ziemniaczany), sadzarki do warzyw i maszyny sadownicze (kosiarka, rozdrabniacz gałęzi). Jednym z najnowszych produktów firmy z Brześcia Kujawskiego jest pług Ryś.


Krukowiak to firma polska, współpracująca z uznanymi producentami zagranicznymi. Takie działanie ma rzecz jasna ogromny wpływ na jakość wytwarzanych maszyn i urządzeń. W maszynach KFMR stosowane są podzespoły takich firm, jak: Arag (włoski producent z szeroką ofertą podzespołów do opryskiwaczy), Lechler (niemiecka firma produkująca dysze), TeeJet (firma amerykańska) czy RDS Electronic (belgijski producent komponentów elektronicznych stosowanych w maszynach rolniczych i w przemyśle). Maszyny Krukowiaka można znaleźć u dealerów w całym kraju. To jednak nie wszystko, bowiem maszyny z Brześcia Kujawskiego eksportowane są również za granicę (Niemcy, Belgia, Dania, Węgry, Słowacja, Czechy, Litwa, Ukraina, Białoruś, Rosja, a nawet Arabia Saudyjska).
Pomysłowość konstruktorów Krukowiaka i jakość wykonania maszyn została już niejednokrotnie doceniona przez organizatorów wielu wystaw rolniczych. Pokaźnych rozmiarów kolekcję pucharów i statuetek, dyplomów i medali można obejrzeć na stronie internetowej Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych. Złote Medale Polagry czy Agrotechu, Srebrny Medal Agrotechniki to tylko niektóre z wielu zdobytych w ciągu ostatnich dwudziestu lat.