Z początkiem kwietnia 2010 r. firma rozpoczęła realizację tej inwestycji w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Mielcu. Produkowane będą tam maszyny do pielęgnacji zieleni, przeznaczone na światowe rynki, w tym tradycyjne kosiarki oraz nowoczesne urządzenia, jakimi są ridery.


-W nowej fabryce pracujemy na dwóch nowoczesnych liniach przeznaczonych do produkcji kosiarek oraz riderów. Od dziś już powstają tam maszyny, które trafią do klientów na rynkach europejskich. W 2011 r. zakładamy, że w fabryce powstanie w sumie około 100 000 produktów – powiedziała Maria Wallin, dyrektor fabryki Husqvarna w Mielcu.


- Tylko w 300 dni udało się przygotować teren pod inwestycję, wybudować fabrykę oraz zatrudnić kadrę. Cieszymy się, że właśnie na terenie podkarpackiego Mielca powstał ten projekt. Mamy nadzieję, że przez kolejne lata współpraca z przedstawicielami władz lokalnych - tak jak do tej pory, będzie przebiegała wzorowo - powiedział Krzysztof Wardęga, dyrektor zarządzający Husqvarna Poland Sp. z o.o.

Firma Husqvarna rozwija swoją sieć dystrybucji w Polsce od ponad 20 lat. Na terenie kraju rozlokowane są specjalne punkty dilerskie (punkty sprzedaży) połączone z punktami serwisowymi. Sieć dystrybucji liczy już ponad 400 takich punktów.


Polska jest jednym z ważniejszych rynków dla międzynarodowej korporacji, a prowadzona dotychczas działalność w zakresie dystrybucji i serwisu maszyn została rozszerzona o produkcję wybranych typów urządzeń w nowej fabryce w Polsce.


Na wiosnę 2011 r. planowane jest oficjalne otwarcie fabryki.

Podobał się artykuł? Podziel się!