Połączenie firm KRAMP i Grene Dystrybucja oznacza, iż spółka Grene Dystrybucja Sp. z o.o. zmieniła nazwę na KRAMP Sp. z o.o., a jednocześnie dotychczasowa spółka KRAMP kończy działalność handlową. Nowa spółka zyskała osobowość prawną dotychczasowej firmy Grene Dystrybucja (wszystkie dane: adres, NIP, REGON, KRS, pozostają bez zmian).

Istotną zmianą wynikłą z fuzji obu spółek jest połączenie ofert Grene Dystrybucja i KRAMP Polska w jednym sklepie internetowym www.kramp.com, który obejmuje już kilkaset tysięcy pozycji.

Przedstawiciele nowej spółki przekonują, że oferta firmy KRAMP jest jeszcze większa i jeszcze bardziej dopasowana do klientów. Można w niej znaleźć szeroki wybór części do maszyn i ciągników polskiej produkcji, jak również do maszyn zachodnich, w których Kramp jest liderem na rynku. Wszystkie te produkty znajdują się już w jednym sklepie i w jednym miejscu.

Ponadto, od września tego roku w sektorze B2B (kanały hurtowe) platforma kramp.com będzie jedyną platformą sprzedażową spółki w Polsce, dającą dostęp do produktów składowanych w magazynach w Modle Królewskiej, niemieckim Strullendorf i holenderskim Varsseveld.

Dodatkowo KRAMP zyskuje magazyn o powierzchni ponad 15 000 m2 w Modle Królewskiej koło Konina. To wpłynie na zwiększenie siły logistycznej i optymalizację usług.

Zwiększa się także zespół firmy Kramp poprzez dołączenie 250 pracowników z Polski, których zadaniem jest obsługa klienta.

- Mamy świadomość, że wprowadzane zmiany są bardzo głębokie, zwłaszcza w odczuciu dotychczasowych klientów Grene Dystrybucja, dlatego prowadzimy stałe prace mające na celu usprawnienia i optymalizację naszych usług. Jednocześnie zapewniamy, że stawiamy sobie za cel systematyczne podnoszenie poziomu satysfakcji Naszych Partnerów Biznesowych, zwłaszcza w odniesieniu do warunków logistycznych, dostępności produktów w ofercie, rozwiązań w obszarze e-biznesu i wsparcia naszego zespołu sprzedażowego - przekonuje Witold Szudrowicz, szef działu marketingu KRAMP.

Rok zmian oznacza również ostateczne podzielenie kanałów hurtowego (B2B) zarządzanego przez KRAMP i detalicznego (B2C) - profesjonalnych sklepów rolniczo-technicznych Grene, zarządzanych przez Grene Sp. zo.o. Sieć Grene posiada w Polsce 120 sklepów własnych i franczyzowych, do których wiodącym dostawcą jest firma KRAMP Sp. z o.o.

Podobał się artykuł? Podziel się!