W 2016 r. rozpoczął się pierwszy etap zmian. Sklep rolniczo – techniczny GRENE
w Radzyniu Chełmińskim został sklepem franczyzowym, a jego opiekunami stali się właściciele sklepu franczyzowego Grene w Kłódce koło Grudziądza, z którymi firma współpracuje już od 4 lat.

- Od samego początku współpracy z Grene wiedzieliśmy, że placówka w Kłódce nie będzie jedyną. – opowiada Rafał Kociszewski, franczyzobiorca sieci Grene – Chcieliśmy się rozwijać i umacniać swoją pozycję na lokalnym rynku, a żeby tego dokonać podjęliśmy już decyzję o kolejnej placówce, która jest w trakcie powstawania. W międzyczasie ze strony firmy Grene padła propozycja przejęcia sklepu w pobliskim Radzyniu Chełmiński. Na taką propozycję czekaliśmy! – dodaje z uśmiechem Pan Rafał Kociszewski.

JA podaje firma Grene wśród korzyści otwarcia sklepu franczyzowego pod ich szyldem należy wymienić zwiększenie efektywności i partnerska współpraca z obecnymi klientami, rolnikami, a także dealerami maszyn rolniczych.

- Decyzji nie podejmowaliśmy długo. Komplet materiałów przygotowanych przez Grene dawał pełen obraz sytuacji sklepu Grene w Radzyniu Chełmińskim i nie pozostawiał wiele wątpliwości. Ponadto warunki przejęcia placówki proponowane przez firmę były po prostu partnerskie i po rozmowie z mężem uznaliśmy, że jest to inwestycja, którą możemy i chcemy podjąć. – dodaje Barbara Kociszewska, franczyzobiorca sieci Grene.

Firma planuje, że w 2020 r. będzie funkcjonowało 350 sklepów. Grene zapowiada dalszą transformację punktów własnych w placówki franczyzowe. Sieć sklepów rolniczo-technicznych oferuje osobom decydującym się na otwarcie punktu projekt aranżacji i wyposażenia, przygotowanie infrastruktury, wizualizacji, przeprowadzenie szkoleń dla pracowników, a także przygotowanie kampanii otwarcia sklepu i dalsze działania promocyjne.

Kompleksowa koncepcja sklepu franczyzowego jest doceniana przez obie strony, zarówno przez firmę jak i przez klientów. Jej efektywność i dynamiczny rozwój spowodowały podjęcie decyzji o zmianie modelu biznesowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!