Aby wzbudzić zainteresowanie maszyną rolniczą trzeba się porządnie napracować. Nawet jednak najlepsza nie spełni wszystkich wymagań potencjalnego nabywcy, jeśli producent jej nie zagwarantuje wysokiej jakości, łatwo dostępnego i profesjonalnego serwisu oraz fachowej obsługi klienta. Właśnie tym czynnikom Sipma poświęci najwięcej uwagi w przyszłym roku.
Jak pokazują dane zaprezentowane przez dyrektora marketingu Sipmy Jerzego Czopa, sytuacja firmy jest bardzo dobra. Przyjmując za podstawę rok 2003, odnotowano ponad 100 proc. wzrost produkcji maszyn. Rośnie również udział Sipmy w rynku maszyn i urządzeń dla rolnictwa i leśnictwa. Firma z Lublina od lat znana była ze swoich pras kostkujących (w chwili obecnej w ofercie znajduje się Z-224/1 i Z-224/2). Obecnie w związku ze wzrostem popularności i coraz szerszego zastosowania pras rolujących, większość oferowanych maszyn to właśnie prasy zwijające. Z danych przedstawionych przez szefa marketingu Mariusza Maziarza wynika, że Sipma ma prawie 54 proc. udział w rynku pras zwijających. 

grunt_to_jakosc_fot.B.KOWALSKI (2).jpg

Autor: B. Kowalski

Opis: Jedna z nowoczesnych maszyn w jakie wyposażono fabrykę w Lublinie prasa krawędziowa sterowana numerycznie.

W ofercie Grupy Sipma, oprócz maszyn rolniczych znajdują się produkty Lubelskiej Fabryki Maszyn Rolniczych – największego producenta wałów przegubowo-teleskopowych w Polsce. Podczas wrześniowego XXIV Spotkania Dealerów przyszedł czas również na prezentację tej gałęzi produkcji. Główny Konstruktor LFMR Jacek Oberda przybliżył ofertę wałów przegubowo- teleskopowych, jak i rozwiązania związane ze stosowanymi pięcioma typami sprzęgieł bezpieczeństwa (przeciążeniowe – SP, cierne – SC, z kołkiem ścinanym – SK, jednokierunkowe – SJ, cierne-jednokierunkowe – SD). Do tej pory gama wałów przegubowo-teleskopowych obejmowała modele przystosowane do przekazywania momentu obrotowego od 130 do 900 Nm. Zmieni się to jednak, ponieważ pojawi się nowa seria wałów ciężkich przystosowana do przenoszenia momentu obrotowego w wysokości 1400 Nm.