Aby perfekcyjnie dopracować trawnik wokół domu nie potrzeba spędzać w nim długich godzin. Najdłużej zajmującą czynność pielęgnacyjną, czyli koszenie, może wykonać za nas Tango E5. Urządzenie zostało zaprezentowane po raz pierwszy w Polsce na targach Agro Show.

Tango E5 to automatyczna kosiarka do trawników napędzana silnikiem elektrycznym zasilanym akumulatorem. Pracuje bardzo cicho, może być więc używana także w nocyTeren działania urządzenia jest ograniczony przewodem umieszczonym płytko pod ziemią. Kosiarka losowo kosi cały wyznaczony przewodem obszar w zaprogramowanych przez użytkownika godzinach. Gdy urządzenie zbliży się do przewodu granicznego lub natrafi na przeszkodę natychmiast zmienia kierunek.

Gdy poziom naładowania baterii jest niski, Tango E5 samodzielnie kieruje się do stacji dokującej. W pełni naładowana kosiarka, natychmiast wznawia zadania koszenia, a właściciel nawet nie musi jej mieć na oku.

Kosiarka rozdrabnia skoszoną trawę i nie ma potrzeby jej wywozić. Zielona masa natychmiast powraca do trawnika, dostarczając mu składników odżywczych, a tym samym zmniejszają ilość nawozów niezbędnych do utrzymania dobrego wzrostu trawy. Wysokość koszenia wysokiej jakość ostrza można łatwo regulować w przedziale od 19 do 102mm. Konstrukcja jest lekka, można więc ją łatwo transportować. Aby umożliwić bezpieczną eksploatację i obsługę, ostrze zatrzymuje się natychmiast po uniesieniu lub przechyleniu kosiarki względem gruntu.
Podobał się artykuł? Podziel się!