PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Kto dobrze smaruje...

Kto dobrze smaruje...

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Fuchs Oil Corporation Sp. z o.o.

Dodano: 03-06-2016 15:37

Stare polskie porzekadło mówi, że „kto smaruje ten jedzie”. Rzeczywiście, można jechać, ale .... To czym posmarujemy naszą maszynę zależy jak daleko dojedziemy lub o ile dłużej nasze maszyny rolnicze będą bezawaryjnie pracowały. Dlaczego ważne jest to „coś”? Bo olej olejowi nierówny, a stosując odpowiednio dobrane, wysokiej jakości środki smarne „zajedzie się” znacznie dalej. A skoro dalej, to długofalowo ze znacznie mniejszymi kosztami.Obecnie stosowane maszyny i ciągniki mogą pracować długo – nawet 15 –20 lat. Jednak aby można było spokojnie eksploatować je przez tak długi okres czasu należy stosować środki smarne wysokiej jakości - najlepiej opracowane specjalnie dla rolnictwa. Tylko takie oleje i smary są w stanie zabezpieczyć silnik, układ hydrauliczny czy skrzynię biegów przed skutkami ciężkiej pracy.

Jakie oleje dla rolnictwa?

Oleje dla rolnictwa powinny być przede wszystkim odporne na wysokie obciążenia. Każdy użytkownik ciągnika czy kombajnu zdaje sobie sprawę jaką ciężką pracę wykonuje jego maszyna. Po drugie olej, oprócz właściwości smarnych, powinien chronić silnik w możliwie jak największym zakresie temperatur. Pozwoli to na bezproblemową pracę zarówno wczesną wiosną, czy późną jesienią - kiedy jest dość chłodno - jak i w upalne, letnie dni.

Korzyści dla użytkownika są oczywiste: tam, gdzie oleje przekładniowe i silnikowe skuteczniej chronią i zabezpieczają podzespoły maszyn, maleją koszty eksploatacyjne. Również mniej zużywają się poszczególne części, co przekłada się na niższe nakłady na naprawy. Samo zmniejszenie zużycia paliwa tylko o 1% oznacza – w zależności od wydajności ciągnika czy kombajnu  – zredukowanie o kilkaset złotych kosztów paliwa z tej maszyny w ciągu roku. Warto więc zainwestować w wysokiej jakości środki smarne spod znaku AGRIFARM. Te kilkadziesiąt groszy różnicy przy zakupie oleju sprawia, że na przestrzeni roku oszczędności są kilkakrotnie większe niż niewiele wyższe koszty wymian oleju.

STOU i UTTO - co to jest?

Nowoczesne środki smarne przeznaczone dla rolnictwa pozwalają na racjonalizację gospodarki olejowej przy zróżnicowanym parku maszyn rolniczych np. oleje wielofunkcyjne typu STOU i UTTO.

Oleje trójfunkcyjne typu STOU to już połączenie oleju silnikowego, przekładniowego i hydraulicznego w jednym produkcie. Oleje wielofunkcyjne AGRIFARM STOU wykluczają ryzyko błędnych napełnień, pomyłek w użyciu środków smarnych – do obsługi ciągnika potrzebny jest wtedy tylko jeden produkt. Oleje STOU mogą być stosowane zarówno w silniku, w przekładni, jak i w układach hydraulicznych. Oleje dwufunkcyjne UTTO – to środki łączące w sobie właściwości olejów przekładniowych z hydraulicznymi. Mogą więc być stosowane w np. układach siłowników hydraulicznych oraz skrzyniach biegów.

Przykładem nowoczesnego, wysokowydajnego oleju, który może być stosowany w najnowocześniejszych maszynach spełniających najwyższą normę jakościową dla maszyn rolniczych i budowlanych jest AGRIFARM UTTO LN.  Zastosowanie tego nowoczesnego środka smarnego ułatwia gospodarkę smarną w każdym gospodarstwie rolnym.

AGRIFARM UTTO LN  jest najwyższej jakości olejem przekładniowo - hydraulicznym opracowanym specjalnie do ciągników rolniczych, w których standardowe oleje typu UTTO powodują głośną pracę mokrych hamulców. Ze względu na odpowiedni pakiet dodatków uszlachetniających olej ten gwarantuje cichą pracę mokrych hamulców, ogranicza ich zużycie, zabezpiecza przed korozją, przeciwdziała tworzeniu się szlamów i jest kompatybilny z uszczelnieniami. AGRIFARM UTTO LN jako olej wielosezonowy może być stosowany we wszystkich przekładniach i układach przekładniowo – hydraulicznych bez względu na przebieg maszyny. Płukanie układu przed zastosowaniem AGRIFARM UTTO LN nie jest konieczne.

Stosując wysokiej jakości środki smarne z grupy AGRIFARM z powodzeniem można dokończyć tytuł stwierdzeniem, że „kto dobrze smaruje, ten taniej i dalej zajedzie”                                  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.198.119.26
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!