Najważniejsze cechy produktów Gardeny to wysoka jakość, optymalna ergonomia pracy i niezawodność potwierdzona licznymi testami w fazie projektowania oraz kontrolą jakości podczas procesu produkcji, które są powodem do udzielenia na wszystkie nożyce GARDENA 25-letniej gwarancji!

GARDENA proponuje prostą klasyfikację narzędzi tnących, które można łatwo dopasować według stopnia zaangażowania w prace ogrodowe:
• CLASSIC
• COMFORT
• PREMIUM

Jaki wybrać model?

• Do przycinania kwiatów i cienkich gałązek najlepiej użyć sekatorów ogrodowych do cięcia gałęzi o średnicy do ok. 22 mm.
• Przy obcinaniu grubszych gałęzi, krzewów i drzew warto skorzystać z pomocy nożyc do cięcia gałęzi o średnicy do ok. 45 mm.
• Do cięcia w koronie drzew idealnie nadają się nożyce do cięcia gałęzi na wysokości, o średnicy do ok. 40 mm oraz piły do cięcia gałęzi powyżej 40 mm.
• Kształtując i przycinając żywopłot najlepiej posłużyć się ręcznymi nożycami do żywopłotów.

Oto kilka produktów polecanych przez Gardenę do prac ogrodowych

Premium nożyce przekładniowe do żywopłotu 650
Wyjątkowo wydajne i trwałe nożyce o łącznej długości 65 cm oraz długości ostrzy 25 cm. Błyszczące, szerokie i hartowane ostrza ze szlifem falowym. Wyposażone w obcinak do pojedynczych i grubszych gałęzi. Specjalna przekładnia zwiększa wydajność pracy,   aż o 25 %. Obsługę usprawnia stabilna, aluminiowa rękojeść i uchwyt zrobiony z elementów z miękkiego tworzywa.

Comfort sekator ogrodowy SmartCut
Najnowszy model sekatora ogrodowego o maksymalnej średnicy cięcia 22 mm. Z lekkością i wygodą można nim przycinać nawet grube, stare, gałęzie i pędy. Wyjątkowo mocny, dzięki szlifowanym górnym ostrzom, pokrytym dodatkową powłoką antyadhezyjną. Zamek sekatora można z łatwością obsługiwać jedną ręką, a dłoń nie męczy się dzięki profilowanej rękojeści.