Książę Fryderyk reprezentujący Stowarzyszenie Eksporterów Duńskich oraz Jego Królewska Wysokość Książę Henryk odznaczyli honorowym medalem firmę VELUX Polska Sp. z o.o. oraz zarząd firmy Grene Polska 13 maja 2014 roku.
Odkąd Grene Polska rozpoczęła swą działalność w 1996 roku, stała się czołowym dostawcą sprzętu rolniczego na polskim rynku. Grene pojawiło się na polskim rynku w wyniku nabycia firmy Agroma Konin. Jej dyrektorem był Marian Fedko, którego wyznaczono do kontynuowania tej roli w Grene Polska.

- Dużym plusem nabycia Agromy Konin był pozytywnie i entuzjastycznie nastawiony zespół zarządzający, gotowy i odpowiednio przygotowany do rozwoju marketingowego w przyszłości. Dlatego też Marian Fedko odgrywał i nadal odgrywa ważną rolę w zapewnieniu Grene ważnej pozycji na polskim rynku, mówi Carsten Thygesen, dyrektor generalny Grene.

Ove Krogh, podobnie jak Marian Fedko, swoją przygodę z Grene rozpoczął w 1996 roku. Poczynił on znaczący wkład w budowaniu mostów pomiędzy spółką macierzystą w Danii a spółką zależną w Polsce. Jens Thomsen, Radca Handlowy w Ambasadzie Danii w Warszawie uważa, że praca ta pozwoliła polskiej firmie na znaczący rozwój.

- Marian Fedko oraz Ove Krogh są bardzo ważnymi graczami strategicznym, odpowiedzialnymi za ekspansję firmy - stoją oni również za stabilizacją i silną pozycją Grene na polskim rynku - mówi Jens Thomsen.

- Tworząc nowe miejsca pracy mamy świadomość, że sukcesy firmy tworzą ludzie w niej pracujący. Naszą intencją jest, aby wszyscy pracownicy Grene mieli poczucie, że pracują w przyjaznej firmie, która umożliwia im rozwój i dostarcza codziennie nowych wyzwań. Chcemy stwarzać takie warunki pracy, by każdy pracownik chciał identyfikować się z firmą, angażować w jej działania i przyczyniać do jej rozwoju. Wierzymy, że to właśnie jest drogą prowadzącą do sukcesów - mówi Marian Fedko dyrektor generalny Grene Polska.

W 1998 roku Grene Polska kupiła dwa przedsiębiorstwa Agroma, a w 2012 roku firma została podzielona na spółkę hurtową - Grene Dystrybucja oraz spółkę detaliczną - Grene Sp. z o.o. w celu profesjonalizowania obu kanałów dystrybucji.

Dzisiaj Grene to największa w Europie wschodniej sieć sklepów rolniczo-technicznych z 120 punktami sprzedaży, a Grene Dystrybucja to największa hurtownia części do maszyn w Polsce.

Dzięki połączeniu w ubiegłym roku z holenderskim partnerem KRAMP spółka stała się największym dostawcą części do maszyn rolniczych i technicznego zaopatrzenia rolnictwa w Europie.