Nowy rozmiar opon Michelin AxioBib 650/60 R34 jest przeznaczony na przednie koła dla ciągników o mocy powyżej220 KM. Zalecany jest do ciężkich prac polowych wymagających dużego uciągu przy jednoczesnym jak najmniejszym ugniataniu gleby.

Opony stosowane na przedniej osi w ciągnikach dużej mocy łączy się z największymi rozmiarami osi tylnej: 710/75 R42 lub 900/60 R42.

Przedstawiciele Michelin, wśród korzyści z zastosowania nowej opony wymieniają przede wszystkim:

  • dużą nośność przy niskim ciśnieniu. Dla przykładu, nowa opona przy obciążeniu 6500 kg pracuje z ciśnieniem powietrza o ok. 0,8 bara niższym od ciśnienia stosowanego w standardowych oponach przy tym samym obciążeniu. Oznacza to, że ciężkie prace polowe takie jak orka, głęboszowanie lub rozluźnianie gleby mają na nią mniejszy negatywny wpływ, co z kolei przekłada się na zwiększenie plonów;
  • większy komfort podczas pracy. Opona Michelin AxioBib charakteryzuje się nawet do 40 proc. niższym poziomem wibracji i hałasu na zakrętach na drodze. Wyposażenie ciągnika jest zatem lepiej chronione przed wibracjami. Zachowanie dużego komfortu jazdy, jest również możliwe przy większych prędkościach.

 

Do niewątpliwych zalet nowej opony można uznać wysoką dopuszczalną prędkość jazdy. Przy jeździe po drogach, pojazd na nowych oponach może poruszać się z prędkością do 65 km/h.

Podobał się artykuł? Podziel się!