Mieszadło wpuszczane jest przez włazy, otwory w pokrywach zbiorników lub przez otwór po wyjęciu jednego rusztu. Praca śmigła wywołuje ruch frakcji płynnej, która porywa pływający kożuch i osad z dna, ujednorodniając całą zawartość zbiornika magazynowego.
Konstrukcją nośną miksera jest czterokołowy wózek z przestrzenną ramą i skrętnymi kołami (konstrukcja taka umożliwia przejazd i skręcanie w wąskich korytarzach). Podpórki mieszadła wysuwane z ramy dla lepszej stabilizacji w czasie pracy. Na czas przemieszczania w wąskich korytarzach można je przełożyć do góry. Prowadnica miksera wykonana jest z nierdzewnego profilu zamkniętego, osadzonego obrotowo na trzpieniu, który osadzony jest w ramie wózka.

Mocowanie prowadnicy umożliwia opuszczanie miksera przez właz lub otwór do przestrzeni mieszanej oraz obracanie już zanurzonego miksera. Ręczna wciągarka linkowa umożliwia opuszczanie i wyciąganie stosunkowo ciężkiego miksera. W konstrukcji zastosowano przedłużaną teleskopowo prowadnicę, uzyskując dużą głębokość pracy przy małej wysokości transportowej (dzięki temu mieści się w każdych drzwiach). Na czas pracy mieszadło przytwierdzane jest do stropu specjalną belką dla zabezpieczenia przed samoczynnym przemieszczaniem. Silnik miksera oddzielony jest od strony śmigła komorą olejową, co zapewnia właściwe smarowanie mechanicznych uszczelnień doczołowych.

W korpusie silnika zamontowano czujnik przegrzania i wilgoci, co w połączeniu z odpowiednią rozdzielnią elektryczną zapobiega uszkodzeniom silnika. Specjalnie wyprofilowane trójłopatowe, z zaostrzonymi krawędziami śmigło jest obsadzone bezpośrednio na wale wielobiegunowego, wolnoobrotowego silnika elektrycznego. Wszystkie elementy metalowe mieszadła, pracujące w gnojowicy wykonane są ze stali nierdzewnej łącznie ze śmigłem i korpusem silnika.

Dane techniczne
Typ mieszadła FLYGT 4640
- Moc 2,5 kW
- Zasilanie 3 x 380 V, 50Hz
- Obroty śmigła 705 obr/min
- Średnica śmigła 368 mm
- Masa 130 kg
- Głębokość pracy 1 95 cm
- Głębokość pracy 2 200 cm
 (z teleskopem)

Wymiary transportowe po złożeniu:
- Długość 750 mm
- Szerokość 580 mm
- Wysokość 1830 mm Podobał się artykuł? Podziel się!