PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Mitas: 10 lat produkcji opon Continental

Mitas: 10 lat produkcji opon Continental

Autor: farmer.pl

Dodano: 03-04-2014 13:05

Tagi:

Minęło 10 lat od kiedy czeski producent opon Mitas podpisał umową licencyjną z firmą Continental na wytwarzanie opon rolniczych.Od roku 2004, kiedy podpisano umowę licencyjną, Mitas wyprodukował ponad 300 tysięcy ton opon marki Continental. Obecnie w ofercie firmy Mitas znajduje się ponad 200 wariantów opon rolniczych Continental.

W obecnym roku Mitas skorzystał z jednostronnej opcji i przedłużył umowę licencyjną na produkcję opon rolniczych marki Continental aż do 2019 roku.

-Opony Continental stanowią ważną część naszego portfolio - mówi Jaroslav Čechura, dyrektor generalny Mitas. - Większość opon marki Continental produkujemy w najnowszej europejskiej fabryce opon rolniczych w naszym zakładzie w Otrokovicach - dodaje Čechura.

-Większość naszej sprzedaży w tonach tworzą opony marki Continental. Niemniej jednak obserwujemy wyraźny trend, zmierzający do dominacji marki Mitas - wyjaśnia Andrew Mabin, dyrektor handlowy i marketingowy Mitas. - Spodziewamy się, że w roku 2014 będziemy w tonach sprzedawać już więcej opon marki Mitas - dodaje Andrew Mabin.

Najlepiej sprzedającą się oponą marki Continental, produkowaną od 2004 roku w zakładach Mitas, jest 420/85 R 34 AC 85 142 A8. W ostatnich latach zwiększył się jednak wyraźnie popyt na opony do maszyn rolniczych o dużej mocy. W latach od 2009 do 2012 Mitas potroił więc produkcję opon Continental SVT, przeznaczonych do pojazdów dużej mocy.

Największymi oponami marki Continental produkowanymi przez firmę Mitas są 710/75 R 42 SVT o średnicy 2,15 m oraz 1050/50 R 32 SVT o średnicy 1,9 m.

Największym rynkiem zbytu opon rolniczych Continental są Niemcy, następnie Włochy, Francja i Wielka Brytania.

-W ciągu ostatnich lat Mitas stał za wszystkimi ważnymi innowacjami produkcyjnymi opon Continental. Wprowadziliśmy na rynek na przykład poszukiwane opony SST (Super Silent Tyres) i CHO (Cyclic Harvest Operation). Mitas jest jedynym producentem najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie opon marki Continental - uzupełnia Mabin.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!