PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Może Ty jesteś mechanikiem na medal?

Może Ty jesteś mechanikiem na medal?

Już tylko do 30 kwietnia można zgłaszać uczestnictwo do drugiej edycji konkursu Mechanik na medal. W tym roku rusza także konkurs „Młody mechanik na medal” przeznaczony dla uczniów szkół średnich.Organizatorem konkursów jest Polska Izba Maszyn i Urządzeń Rolniczych. Najlepszy mechanik będzie wybierany po raz drugi. W tej rywalizacji może wziąć udział osoba zatrudniona w zakładzie serwisowym maszyn rolniczych.

Najważniejsze cele konkursu to:

  • Wyłonienie najlepszego mechanika maszyn rolniczych w Polsce w 2013 r.;
  • Podkreślenie roli i znaczenia wykwalifikowanych pracownikow w obsłudze technicznej
  • maszyn rolniczych;
  • Stymulowanie wszechstronnego doskonalenia zawodowego mechanikow serwisowych;
  • Propagowanie usług serwisowych, jako ważnego obszaru działalności gospodarczej.

Konkurs przebiega dwuetapowo: w pierwszym etapie zostaną przeprowadzone testy „online", w drugim zostanie sprawdzona wiedza teoretyczna i praktyczna uczestników.

Do finału awansuje 5 uczestników, którzy uzyskają najwyższą punktację z testów. Finał odbędzie się podczas wrześniowej wystawy Agro Show w Bednarach. Za pierwsze miejsce przewidziana jest nagroda w wysokości 5 tys. zł, za drugie 3, a za trzecie miejsce podium - 2 tys. zł.

Elektroniczna rejestracja zgłoszeń jest dostępna na stronie www.mechaniknamedal.agroshow.pl i trwa do 30 kwietnia 2013 r.

Nowością jest konkurs „Młody mechanik na medal". Tutaj w szranki mogą stanąć uczniowie klas I-III technikum, klasy I technikum uzupełniającego i klas I-II zasadniczej szkoły zawodowej, które na dzień 31 sierpnia 2013 r. nie ukończą 21 lat.

Pytania konkursowe będą obejmowały znajomość zagadnień naprawy maszyn rolniczych oraz ich budowę i eksploatację, a także pytania z wiedzy ogólnej.

Do finału awansuje 10 uczestników, którzy uzyskają najwięcej punktów, z tym że nie więcej niż dwóch z danej szkoły. Finał, podobnie jak w przypadku konkursu „Mechanik na medal" zostanie przeprowadzony podczas wystawy Agro Show.

Dla trzech laureatów konkursu, organizator przewidział nagrody, którymi są stypendia pieniężne w wysokości kolejno 2,5; 2 i 1,5 tys. zł. Zgłoszenia są przyjmowane drogą elektroniczną do 30 kwietnia br.

Warto przypomnieć, że trwają także zgłoszenia do konkrusu „Serwis na medal".

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.81.223
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!