Inżynierowie firmy Samasz dążąc do spełniania coraz bardziej wyśrubowanych wymagań, przeprowadzili w ostatnim czasie modernizację dysków tnących z serii LiteCUT. Jak informują przedstawiciele firmy nowe dyski są w pełni zamienne ze starszymi modelami i mogą być bez problemu używane w starszych zespołach tnących kosiarek Samba.

Czym zatem różni się nowa konstrukcja od poprzedników? Na pierwszym miejscu firma podkreśla zoptymalizowany kształt dysków tnących LiteCUT, co ma poprawiać ich właściwości tnące i znacznie usprawniać przepływ masy zielonej, a także podnosić ogólną wytrzymałość i żywotność dysków.

Kolejne unowocześnienie to redukcja prześwitu między dyskiem i listwą, co umożliwia łatwiejszą konserwację. W tym miejscu warto również zwrócić uwagę na specjalnie ukształtowane belki tnące, które wytłoczone są z jednego elementu, dzięki czemu cała konstrukcja stała się jeszcze bardziej solidna.

Dopełnieniem modernizacji jest zastosowanie szerokiego tunelu pomiędzy specjalnie wyprofilowanymi płozami, co znacząco zwiększa samoczyszczenie się. To w efekcie, jak zapewniają przedstawiciele Samaszu, pozwala na otrzymanie paszy o najwyższej jakości i czystości.

Podobał się artykuł? Podziel się!