Opony rolnicze stosowane w najmocniejszych ciągnikach narażone są na szczególne zużycie. Muszą więc być wystarczająco wytrzymałe, aby poradzić sobie w trudnych warunkach polowych, jak również podczas transportu (warto wspomnieć, że kilkusetkonne ciągniki jeżdżą z większymi prędkościami niż maszyny mniejsze). Zadanie dla konstruktorów – stworzyć oponę możliwie najlepiej sprawdzającą się w obu sytuacjach. Czy udało się to projektantom firmy Trelleborg?

Dla właścicieli małych ciągników informacja o nowej oponie TM900 High Power może być tylko ciekawostką – jest bowiem oponą do ciągników o dużej mocy (200–360 KM), mogących rozwijać prędkości rzędu 65 km/h. Nie bez znaczenia pozostaje też fakt, że TM900 High Power zaprojektowano przy współpracy z producentami gigantycznych ciągników rolniczych (m.in. John Deere, Fendt, New Holland). Opona jest dostępna w 11 rozmiarach. Najmniejsza – 600/70R28 o średnicy zewnętrznej 1,551 m. Największa zaś to 710/75R42 o średnicy zewnętrznej 2,14 m, o indeksie nośności 175D-172E – nośność prawie 7 ton (6900 kg) przy prędkości 65 km/h. 2,14 m to rekordowy wynik w tym segmencie opon.


Odkąd stało się jasne, że odpowiednia konstrukcja opony wpływa na zużycie paliwa, rolnicy, dobierając ogumienie do ciągnika, zwracają uwagę również na ten fakt. Popularne niegdyś opony diagonalne tracą na rzecz konstrukcji radialnych, które zapewniają większe oszczędności paliwa. Wiele zależy od właściwości jezdnych opony i od oporów toczenia (muszą być możliwie niskie).
Z testów sprawdzających (drogowe), jakim poddana została nowa opona,  wynika, że używanie jej daje konkretne oszczędności. Jakie? Według producenta, przy założeniu, że litr oleju napędowego kosztuje 0,85 euro, można spodziewać się oszczędności 6000 euro w całym okresie użytkowania opony (aż do całkowitego zużycia). Testy prowadzono przy prędkości jazdy 30–40 km/h.
Oponę TM900 High Power przetestowano również pod kątem samooczyszczania. Według Trelleborg testy przeprowadzone na oponie 710/75R42 (największa w serii) wskazują na bardzo dobre samooczyszczania opony (jest 5 razy szybsze niż w konkurencyjnych modelach). Przeprowadzono je w identycznych warunkach glebowych i przy wykorzystaniu takich samych maszyn. Opona TM900 High Power dobre samooczyszczanie zawdzięcza specjalnej konstrukcji bieżnika (patent Trelleborg).