PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Precyzja w każdym calu

Precyzja w każdym calu

Autor: farmer.pl

Dodano: 17-01-2011 10:01

John Deere prezentuje nowy odbiornik sygnału GPS i GLONASS StarFire 3000. Konstrukcja urządzenia pozwala na korzystanie z sygnału z większej ilości satelitów, co pozwala m.in. poprawić działanie układu w trudnych warunkach pracy.Wieloczęstotliwościowy odbiornik sygnału GPS i GLONASS z modułem kontroli pochylenia terenu w 3 wymiarach pozwala na dokładną kontrolę terenu oraz sygnału satelitarnego.

Star Fire 3000 zastąpi sprawdzony wysokiej jakości odbiornik iTC. W porównaniu do poprzednika jest on w stanie śledzić i nadzorować dodatkowe sygnały systemu GPS, słabsze sygnały satelitarne oraz sygnał systemu GLONASS.

Zaletą nowego odbiornika jest szybkie łączenie z sygnałem satelity. Ważną cechą jest również szybkie ponowne odbieranie sygnału z satelitów systemu nawigacyjnego po zaniknięciu sygnału Z chwilą gdy odbiornik jest w stanie śledzić sygnały satelitarne ponownie, w ciągu zaledwie 20 sekund osiąga pełen dostęp do sygnałów z satelitów.

SF3000 redukuje również problem pracy w miejscach zacienionych lub na przykład wzdłuż linii drzew, a to dzięki szerszemu polu widzenia satelitów i zwiększonej dostępności sygnałów satelitarnych.

Aby pracować z jeszcze większą dokładnością, kompensacja pochylenia terenu jest niezbędna. SF3000 wykrywa, czy i ile pojazd jest poza torem jazdy. W związku z tym odbiornik używa 3-osiowego czujnika do wykrywania kąta wychylenia pojazdu.

SF 3000 może być zdalnie aktywowany i aktualizowany. Jest przystosowany do współpracy z wszystkimi wyświetlaczami i poziomami dokładności (SF 1 SF 2, RTK, MRTK) i można go zamówić z oryginalnym wspornikiem lub w wersji de luxe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!