Bez wątpienia samochód jest bardzo wygodnym środkiem transportu. Chroni przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi, można przewieźć nim większy lub mniejszy bagaż (w zależności od modelu), no i oczywiście, jest to pojazd rodzinny. Jak widać samochody mają wiele zalet. Jednak w niektórych sytuacjach o wiele lepszym środkiem lokomocji jest… motorower. Historia motorowerów w naszym kraju jest długa i bogata. Głównie za sprawą niegdyś bardzo popularnych „rometów”. Motorowerów, które już od kilku dekad są wpisane w krajobraz polskiej wsi.

DLACZEGO MOTOROWER
Na czym polega przewaga motorowerów nad samochodami? W gospodarstwach często jest tak, że pola uprawne są od siebie oddalone o kilka kilometrów. Podróż z jednego na drugie można odbywać samochodem, ale kilka takich kursów dziennie i może się okazać, że zbiornik paliwa jest w połowie pusty. Samochód spali wiele więcej niż taki niewielki motorek, z silnikiem o pojemności nie przekraczającej 50 cm3. Zdarza się również, że typowo wiejski teren nie pozwala na podróż samochodem – nawet maluch na miedzy się nie zmieści. W takich sytuacjach można wybierać między rowerem lub motorowerem. Tyle, że rower ma jedną wadę – trzeba kręcić pedałami.
Poza tym, że motorower bardzo dobrze spisuje się jako „narzędzie pracy” przynosi również wiele radości, szczególnie dzieciom. Dla nastoletniego chłopaka (lub dziewczyny) nie ma lepszego prezentu niż motorower. Nie dość, że dziecko się cieszy to i rodzice mogą spać spokojniej bowiem motorowery nie rozwijają wielkich prędkości. Nie zaskoczą też żadnego młodzieńca mocnym narowistym silnikiem. Niektórzy uważają, że to taki powiększony rower, z tą jeszcze różnicą, że jest głośniejszy i lepiej się prezentuje. Syn „wyposażony” w motorower z całą pewnością o wiele chętniej będzie przemierzał nawet dłuższą drogę po zakupy.