W pokazie pracy kosiarek nie było większych niespodzianek, jednak gdy na pole wyjechały ciągniki z prasami, show stało się zdecydowanie zróżnicowane.

Nie wszystkim udało się udowodnić przed publicznością jakie efekty przynosi praca oferowanych przez nich maszyn, a starania były spore, bo baloty miały być później ocenione pod względem gęstości.Zdarzyło się że bele były nie owinięte lub owinięte tylko częściowo, nierówno ukształtowane lub rwały się folie w owijarce. Ze strony publiczności dawało się słyszeć słowa uznania lub zawodu.

Większość zaprezentowanych maszyn to produkty będące w ofercie firm już od dłuższego czasu, ale były i nowości.

Można do nich zaliczyć m.in. kosiarki Elho Duet pracujące w zestawie o szerokości roboczej 7 m na tylnym TUZ ciągnika Valtra w układzie TwinTrac (tyłem do przodu).

Oprócz kombinacji koszących takich firm jak: Samasz, Kuhn, Unia Famarol, Lely czy Pottinger, można było zobaczyć samojezdną sieczkarnię Krone Big M 400 CV z silnikiem o mocy 400 KM i 9,7-metrowym zespołem roboczym.

Kolejne nowości na ringu pokazów to m.in. zmiennokomorowa prasa Metal-Fach Z-589/2, oraz prasoowijarka Master z Unii Famarol.

Ciekawy produkt zaprezentowała również firma Orkel. Prasoowijarka GP 1260 Hit System pozwala na owinięcie balotu folią zamiast siatki, co daje wiele korzyści w przypadku przechowywania balotów bez dalszego owijania do zakiszania.

Nową prasoowijarkę w pracy pokazała także firma Lely. Tornado to duża maszyna ale na podwoziu jednoosiowym z podnoszonym z tyłu układem do owijania balotów.


Pokazy zakończyły dynamiczne przejazdy przyczep samozmierających i silosoprzyczep oraz sieczkarni samojezdnych New Holland FR 9050, Krone Big X 650 oraz John Deere 7350.

Podobał się artykuł? Podziel się!