Dobór siatki zależy od rodzaju prasowanego materiału i typu prasy. W sprzedaży są siatki do owijania balotów o różnych poziomach wytrzymałości, szerokości i długości.

- Wszystko zależy od tego czym pracujemy. Przy małych prasach i niewielkich balotach 125 cm, siatka Standard w zupełności wystarczy - wyjaśnia Tomasz Osiak z firmy Agrotechnika z Cicibora Dużego k. Białej Podlaskiej. W ofercie firmy są siatki John Deere.

- W większych gospodarstwach, przy większych prasach głównie zmiennokomorowych którymi robi się większe baloty lub łańcuchowo-walcowych - tu pracujemy na siatka Xtranet Plus - dodaje.

Większa wytrzymałość siatki jest potrzebna przy belowaniu słomy. W przypadku sianokiszonek nie wymagany jest tak mocny oplot, gdyż bela jest dodatkowo opasana folią. Jak podkreśla Osiak, warto w przypadku słomy stosować siatkę CoverEdge, która oplata dodatkowo krawędzie balotu przez co jest on mniej podatny na przesiąkanie wodą - słoma jest głównie przechowywana na pryzmach „pod chmurką".

W przypadku folii do owijania John Deere jak również siatki CoverEdge, dodatkowym ich atutem jest filtr UV, dzięki któremu tworzywo jest bardziej odporne na promieniowanie słoneczne.

W ofercie John Deere można zlaleźć siatki typu Xtranet Standard o długości 2 lub 3 tys. m i wytrzymałości 250 kg, Xranet Premium o szer. 123 cm i długości 2,8 tys. m i wytrzymałości 3000 kg oraz CoverEdge o szer. 130 cm i długości 3,3 tys. m.

W przypadku wyboru siatki - jeśli chodzi o jej długość - przed zakupem rolki z większym zwojem trzeba się upewnić, czy w danym modelu prasy będzie dostatecznie dużo miejsca na taką rolkę.

Ceny katalogowe wybranych produktów John Deere:

Siatka Xtranet Standard 2 tys. m - 379 zł

Folia 500 mm - 310 zł

Folia 750 mm - 387 zł 

Podobał się artykuł? Podziel się!