Dzięki wprowadzeniu nowych materiałów i techniki konstrukcyjnej – zapożyczonej z przemysłu lotniczego – Husqvarna obniżyła wagę prowadnic do pilarek o 25 proc. w stosunku do ich poprzedniczek. Linia TechLite znacząco ogranicza wysiłek operatora i zwiększa ergonomię użytkowania.

Do wyjątkowych cech TechLite należy sposób wykonania prowadnicy. Jest ona laminowana, to znaczy składa się z trzech warstw połączonych klejem: dwóch zewnętrznych stalowych oraz środkowej - aluminiowej. Prowadnice wykonane w tej technologii o długości 20" i większych są rzadko spotykane. Husqvarna wprowadza na rynek prowadnice TechLite o długości 20" i 28", które pasują do pilarek o pojemności silnika powyżej 60cm3.

- Testy prowadnic TechLite w ciężkich warunkach pokazały, że użytkownik odczuwa mniejsze zmęczenie oraz pracuje wydajniej. Ponadto przy ich produkcji Husqvarna zadbała o wysoką jakość wykonania, bez kompromisów pod względem bezpieczeństwa – powiedział Andrzej Cieciuch, ekspert firmy Husqvarna.

Nowe prowadnice posiadają wymienną końcówkę gwiazdkową, co jest bardzo istotne, bo ten element ulega często najszybszemu zużyciu. Podobał się artykuł? Podziel się!