Na rynku dostępna jest pełna gama uchwytów do tabletów i smartfonów, jednak nie wszystkie sprawdzą się w ciągnikach rolniczych czy kombajnach. Ze względu na większe wstrząsy i drgania niż w samochodach uchwyty stosowane w maszynach rolniczych muszą zapewniać bardzo stabilne trzymanie urządzenia. Wybraliśmy kilka naszym zdaniem solidnych uchwytów do telefonów i tabletów, które powinny sprawdzić się wcięższych warunkach.

AXIVER CT07

Uniwersalny uchwyt do tabletów CT07 marki Axiver wyposażono w silną przyssawkę do szyby oraz sztywne i mocne ramię. Dwa punkty regulacji kąta ustawienia ramienia oraz obracająca się o 360 stopni głowica pozwalają na ustawienie tabletu w dowolnej pozycji. Szeroki zakres regulacji ramion głowicy sprawia, iż można w nim zamontować większość tabletów dostępnych na rynku.

Wymiary trzymaka to 230 mm przy maksymalnym rozstawie oraz 120 mm przy minimalnym. Całkowita długość ramienia to 220 mm, a średnica przyssawki wynosi 83 mm. Maksymalne obciążenie wynosi 3 kg.

SAMSUNG S CHARGER

Zaawansowany uchwyt pozwalający w wygodny i bezpieczny sposób na korzystanie z funkcji smartfonu. Montowany na przyssawkę do szyby. Dodatkową cechą wyróżniającą ten produkt jest możliwość bezprzewodowego ładowania telefonów (coraz więcej modeli ma taką funkcję). Wystarczy podłączyć stację dokującą do gniazda zapalniczki i umieścić w niej telefon wyposażony w pokrywę ładowarki bezprzewodowej (lub wbudowaną cewkę indukcyjną). Podstawka uchwytu umożliwia łatwą zmianę wysokości oraz kąta nachylenia wedle potrzeb. Można w nim umieścić smartfony o różnych rozmiarach ekranu od 4 do 5,7 cala, zaś stacja dokująca do ładowania bezprzewodowego jest zgodna z każdym telefonem odznaczonym certyfikatem Qi (m.in. Samsung, Sony, HTC, LG). W wyposażeniu zestawu znajduje się szybka ładowarka samochodowa USB o mocy 10W (2A).

EEXTREME MODEL M

Uniwersalny uchwyt samochodowy do urządzeń mobilnych. Wysoka jakość materiałów oraz niezwykle staranne wykonanie sprawiają, że uchwyt jest bardzo wytrzymały. Głowicę uchwytu wyposażono w dwa ściągane sprężyną ramiona, dzięki czemu telefon można włożyć lub wyjąć jedną ręką. Dodatkowo ramiona zabezpieczono gumowymi nakładkami, które zapobiegają zarysowaniu obudowy urządzenia. Uchwyt zaprojektowano w taki sposób, aby nie ograniczał możliwości korzystania z funkcji telefonu oraz nie blokował wejść i przycisków.