Opony VT-Tractor mają pogodzić wysoką nośność i wydajność z ochroną gleby przed ugniataniem. Nowe opony mogą być eksploatowane przy niższym ciśnieniu powietrza i większej powierzchni styku z nawierzchnią. Dzięki temu obniżają nacisk na glebę i w rezultacie ograniczają ingerencję w jej wierzchnią warstwę.

- Kierujemy się przekonaniem, że nowa linia opon rolniczych Bridgestone zapewni idealną równowagę pomiędzy wydajnością upraw a ochroną środowiska. Znak „Soil Care by Bridgestone" gwarantuje, że są to opony, które umożliwiają rolnikom szybszą, bardziej wydajną, a przede wszystkim bardziej zrównoważoną pracę. W ten sposób pomagamy rolnikom osiągać wysokie plony i wyższą produktywność zarówno dziś, jak i jutro - mówi Lothar Schmitt, dyr. działu opon rolniczych i specjalnych Bridgestone Europe.

Model VT-Tractor to teraz flagowy produkt nowej linii opon rolniczych klasy premium Bridgestone. Opony po raz pierwszy można było zobaczyć na targach Reifen Essen. Wstępne testy przeprowadzone w marcu 2014 r. przez organizację DLG potwierdzają, że opony VT-TRACTOR są lepsze od innych wiodących na rynku marek pod wieloma względami, m.in. przyczepności i zużycia paliwa.

Testowane przez DLG opony: rozmiary: IF 600/70 R30 i IF 710/70 R42 (przy ciśnieniu 1,2 i 1,0 bara) oraz VF 600/70 R30 i VF 710/70 R42 (przy ciśnieniu 1,0 i 0,8 bara) pod tym samym obciążeniem.

Opony VT-TRACTOR będą dostępne w sprzedaży jesienią tego roku w rozmiarach 28-42 cali.

Jak podaje producent, doskonała przyczepność opon VT-Tractor umożliwia rolnikom szybszą pracę i obsługę nawet do 0,9 hektara pola więcej niż opony konkurencyjne w ciągu 10 godzin pracy. Biorąc pod uwagę wyjątkową oszczędność paliwa (do 36 litrów na 50 hektarów w porównaniu do konkurentów), opony VT-Ttractorgwarantują niższy całkowity koszt eksploatacji.

Najważniejszą cechą opon VT-TRACTOR jest jednak bardzo niskie ciśnienie i niezwykle równomiernie rozłożony nacisk na podłoże. Testy wewnętrzne*** wykazały także, że opony VT-TRACTOR zapewniają nawet o 26% większą powierzchnię styku klocków z podłożem, niż takie same opony konkurentów, co zapewnia bardzo niski współczynnik ubijania gleby, a przez to ochronę cennych plonów.