To już czwarta edycja Husqvarna Tour. Jak przekonują organizatorzy, zawody nie są tylko dla miłośników sportów zimowych, ale również dla całych rodzin! Podczas zimowego święta panuje wyjątkowa atmosfera pojedynku fair-play, a najmłodsi mają możliwość poznania przemiłej rasy psów – Alaskan Malamute. W trakcie imprezy odbędą się liczne konkursy i zabawy. Wszystko to w pięknej, zimowej scenerii Karkonoszy!

Sport psich zaprzęgów to połączenie współpracy: człowieka z psami następujących ras: alaskan malamute, pies grenlandzki, samojed i husky syberyjski (są to rasy uznane przez Międzynarodową Federację Kynologiczną – FCI) oraz z psami nierasowymi.
Te ostatnie są specjalnie hodowanymi psami sportowymi prezentującymi: szybkość, siłę i wytrwałość w sportowych zmaganiach. Wszystkie rasy psów zaprzęgowych posiadają cechy umożliwiające im życie w trudnych warunkach klimatu arktycznego: doskonale wykorzystują pokarm, dzięki specyficznej budowie ciała ograniczają do minimum straty ciepła i dysponują zdolnością szybkiej regeneracji organizmu.

Firma Husqvarna pochodzi ze Szwecji, w której tradycja wyścigów psich zaprzęgów sięga wielu lat. Psy zaprzęgowe, zawsze miały na celu umożliwienie i ułatwienie pracy ludziom w ciężkich warunkach klimatycznych. Podobnie dzisiaj Husqvarna stara się ułatwiać wykonywanie  codziennych obowiązków związanych z domem i ogrodem dzięki innowacyjnym rozwiązaniom stosowanym w swoich maszynach. Wyścigi psich zaprzęgów są też okazją dla firmy do promowania karty kredytowej Husqvarna, sprzyjającej użyteczności i bezpieczeństwu przy płatnościach.

Zaprojektuj oficjalną maskotkę zawodów! – konkurs

Teraz każdy może wykazać się kreatywnością i talentem! Weź udział w konkursie polegającym na zaprojektowaniu maskotki wyścigów Husqvarna Tour. Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną z całej Polski do pochwalenia się swoją pomysłowością. Ukaż atmosferę Husqvarna Tour- jednego z najtrudniejszych europejskich średniodystansowych wyścigów psich zaprzęgów!
Prace w formacie A4 , wykonane dowolną techniką (kredki, farby, flamastry, wyklejanka itp.) należy przesłać do 5 stycznia 2010r. na adres e-mail: mzielinska@compress.com.pl  lub drogą pocztową do Biura Prasowego Husqvarna Tour na adres: Biathlon, Jakuszce 7, 58-580 Szklarska Poręba z dopiskiem „Konkurs-maskotka”. Podczas wyścigów odbędzie się wystawa nadesłanych projektów. 10 stycznia podczas ceremonii zakończenia zawodów odbędzie się ogłoszenie wyników. W następnej edycji maskotka zostanie oficjalnym gadgetem- symbolem wyścigu!
Autor zwycięskiej pracy będzie miał możliwość przejażdżki psim zaprzęgiem, a dodatkowo otrzyma nagrody rzeczowe.
Więcej informacji  na  stronie www.husqvarna.pl i www.borderrush.com

Źródło:farmer.pl/Husqvarna

Podobał się artykuł? Podziel się!