Już od 2012 roku Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych (PIGMiUR) organizuje konkurs „Serwis na medal”. Jego ideą jest wyłonienie firm, które oferują profesjonalny i dobrze zorganizowany serwis maszyn rolniczych.

Konkurs odbywa się w kilku etapach. Pierwszy polega na wypełnieniu i przesłaniu ankiet konkursowych, po których komisja wyłania zakłady serwisowe do rozgrywki finałowej. Następnie rozpoczyna się wizytacja warsztatów.

W tym roku komisja finałowa pokonała ponad 2 tys. km. Podczas wizytacji dokonano oceny serwisów w kilku obszarach działalności. Do najważniejszych kryteriów oceny należały: organizacja zakładu, wyposażenie, wygląd i estetyka oraz profesjonalizm pracowników i jakość obsługi klienta. Poza tym badano również dbałość o warunki bhp i p.poż, zamierzenia inwestycyjne, a także cele i misję społeczną firmy oraz współpracę ze szkołami zawodowymi.

Kluczowy był jednak test kompetencji, w którym badano wiedzę i umiejętności serwisantów.

W tegorocznej edycji konkursu komisja wyróżniła trzy firmy: Agroserwis Pasłęk, PHU Perkoz z Brodnicy oraz Primator z Czyżewa, które zajęły odpowiednio 1, 2 oraz 3 miejsce.

Oficjalne wręczenie nagród nastąpi podczas tegorocznej edycji wystawy Agro Show, w pierwszym jej dniu (piątek 18 września o godz. 11.30). Zwycięzcy zostaną uhonorwani nagrodami pieniężnymi: 15 tys. zł za pierwsze miejsce, 10 tys. zł za drugie i 5 tys. zł za trzecie miejsce.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!