Dotychczas producent z Węgrowa mógł się pochwalić asortymentem niezbędnym do skoszenia, przetrząsania oraz zgrabiania siana, jednak już niebawem do swojej oferty dołączy prasę zwijającą, której pierwsze szczegóły techniczne zostały ujawnione podczas Agro Show.

 Jak przystało na pierwszą prasę, mamy do czynienia z konstrukcją dość prostą, a więc mającą zachęcić tych użytkowników, którym nie zależy na rozbudowanych funkcjach, skomplikowanej elektronice czy wydajności liczonej w tysiącach bel w jednym sezonie. Co ciekawe prasa Z329 ma mieć wyjątkowo niskie zapotrzebowanie na moc ciągnika, zaledwie 40 KM (na wałku WOM), to drugi atut tej maszyny.

Nowość Jar-Metu to oczywiście konstrukcja stałokomorowa z łańcuchami, ale oferująca dwa rodzaje obwiązywania gotowej beli: albo za pomocą siatki, albo podwójnie sznurkiem. To przyzwoity standard jak na maszynę tego typu.

Rozmiar formowanej beli - tu również bez zaskoczenia. Jest to 120 na 120 cm. Podbieracz napędzany jest hydraulicznie i oferuje 1,7 m szerokości roboczej.

W standardzie ma się znaleźć wyrzutnik bel, zaczep regulowany w dwóch punktach, wałek WOM ze sprzęgłem, centralny układ smarowania najważniejszych elementów oraz sygnalizacja dźwiękowo-świetlna informująca o gotowości beli. Masa prasy to 1,9 tony, zaś na podstawowe ogumienie będą składały się koła jezdne w rozmiarze 400/60-15,5.

 Wprowadzenie nowej maszyny do sprzedaży zajmie jeszcze trochę czasu, dlatego na bardziej szczegółowe dane trzeba będzie jeszcze poczekać.

Podobał się artykuł? Podziel się!