Nowa platforma ma pomóc w organizacji prac polowych w gospodartwach, w oparciu o dokładne dane dostarczane przez system. Ponadto aplikacja może być połączona z dodatkowym oprogramowaniem dostarczającym informacji odnośnie  sytuacji pogodowej(DAT).

Takie podejście pozwala wyeliminować błędy wynikające ze zbyt małej ilości czujników rozmieszczonych w terenie, które w rezultacie nie dostarczają wystarczającej ilości danych. Zastosowanie oprogramowania Sencrop pozwala na baczne obserwowanie sytuacji pogodowej 24 godziny na dobę i przeprowadzanie analizy w oparciu o wiarygodne dane, co skutkuje poprawą efektywności przeprowadzanych zabiegów polowych.

Dzięki możliwości zainstalowania platformy na smartphonach i tabletach rolnik dostaje proste powiadomienia o np. zsumowanej ilości opadów w ostatnich dniach, nasłonecznieniu, wilgotność gleby itp. oraz może udostępniać otrzymane informacje.

Dzięki wszystkim oferowanym przez system Sencrop danym rolnik ma możliwość właściwego podjęcia decyzji odnośnie terminów zabiegów takich jak opryski, nawadniania upraw, siew lub orka. Sencrop jest również bardzo prosty w codziennej obsłudze dzięki prostemu i ergonomicznemu interfejsowi. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!