22-25 września to data, którą na pewno już większość pasjonatów rolnictwa zna. To w tych dniach (piątek-poniedziałek) w Bednarach k. Poznania odbędzie się kolejna, już IX edycja Agro Show – największych w Polsce plenerowych targów rolniczych. Co czeka nas w tym roku?

Jak zapewniają przedstawiciele Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, impreza będzie pełna maszyn i ciekawych wydarzeń. Na zwiedzających targi będzie czekało ponad 700 wystawców, którzy zaprezentują swoją ofertę. Warto pamiętać, że impreza w Bednarach to nie tylko maszyny, lecz także kompleksowa prezentacja najnowszych propozycji środków ochrony roślin, nawozów, nasion, elementów wyposażenia budynków inwentarskich czy wreszcie całej gamy usług dla rolnictwa. To także okazja, by zobaczyć maszyny podczas pracy w trakcie zaaranżowanych pokazów.
Na tegorocznym Agro Show planowane są również seminaria, będą także stoiska doradcze różnych agend Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ponadto sympatycy maszyn i rolnicy, którzy planują zakup sprzętu, będą mogli dowiedzieć się, kto najlepiej zna się na naprawie maszyn, bowiem rozstrzygnięte zostaną konkursy organizowane przez PIGMiUR: Serwis na Medal, Mechanik na Medal i Młody Mechanik na Medal (kierowany do uczniów szkół rolniczych). Dodatkowo wszyscy, którzy odwiedzą wystawę, będą mogli wziąć udział w interaktywnej „ścieżce edukacyjnej”. Tradycyjnie zarówno wstęp na teren Agro Show, jak i korzystanie z parkingów są bezpłatne. Dodatkowo każdy odwiedzający otrzyma przy wejściu bezpłatny katalog, w którym znajdzie dane wszystkich wystawców oraz będzie mógł skorzystać z bezpłatnego dostępu do Internetu wi-fi.

Będzie sporo nowości

Właścicieli mniejszych gospodarstw lub rolników poszukujących niewielkiego ciągnika pomocniczego z pewnością zainteresuje nowa oferta marki John Deere, a konkretnie traktory serii E. Nowe modele: 5058E, 5067E oraz 5075E zastąpią dotychczasowe maszyny. Będą one wyposażone w silnik zgodny z normą Stage IIIB, nową przekładnię, bogatsze oświetlenie, przekładnię PowrReverser oraz nową konsolę po prawej stronie kabiny.