Steyr Multi to wszechstronne maszyny z silnikami o mocach 97, 107 lub 117 KM. Nowe ciągniki są wyposażone w 4-zakresową przekładnię powershift 32x32 z funkcją automatycznej zmiany biegów i powershuttle (rewersem bezsprzęgłowym).

Dzięki niewielkim gabarytom i dużej zwrotności (promień skrętu 4,05 m) maszyny powinny sprawdzić się znakomicie w pracach z ładowaczem czołowym. Z kolei seryjne wyposażenie w 4 prędkości WOM, pozwoli efektywnie wykorzystać ciągnik w pracach polowych.

Operatorzy ciągników Multi nie będą także mogli narzekać na komfort pracy dzięki możliwości wyposażenia w amortyzację kabiny i przedniej osi.

Większe traktory Steyr Profi, dedykowane są do cięższych prac w polu, ale jak przekonuje austriacki producent, sprawdzą się również w pracach w obejściu. Gama maszyn obejmuje ciągniki o mocy od 116 do 145 KM. Najmocniejszy ciągnik możemy zamówić z silnikiem 4 lub 6-cylindrowym. Dotyczy to jednakże tylko maszyn w wersji wyposażenia Profi Classic i Profi.

Traktory ze skrzynią bezstopniową w wersji CVT możemy kupić tylko z silnikiem 4-cylindrowym. Wart podkreślenia jest fakt, że maszyny 4-cylindrowe mają rozstaw osi taki jak 6-cylindrowe, dzięki zamontowaniu specjalnej płyty zwiększającej rozstaw.

Ciągniki jak przystało na nowoczesne konstrukcje mogą być także wyposażone w szereg systemów rolnictwa precyzyjnego, takich jak chociażby systemy automatycznego prowadzenia. W wersji z przekładnią bezstopniowa możliwe będzie również zainstalowanie systemu Isobus kat. 3.

Pokaz możliwości nowych ciągników byłby niepełny bez zagregowania ich z maszynami towarzyszącymi. Rolę tę spełniały w trakcie pokazów maszyny innego austriackiego producenta - firmy Pöttinger.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!