- Ponad 150 różnego rodzaju wystaw rolniczych w Polsce. Tqrgi Agrotech są nie tylko największymi targami rolniczymi w Polsce, ale w ogóle jednym z największych targów w Polsce. – jestem dumny że doszliśmy do takiego momentu, kiedy wystawa naprawdę reprezentuje poziom międzynarodowy i światowy – powiedział podczas oficjalnego otwarcia imprezy dr Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Podczas oficjalnego rozpoczęcia targów wzięli udział przedstawiciele wielu krajów. Wśród nich były oficjalne delegacje m.in. z Finlandii, Kongo, Serbii, Ukrainy i Uzbekistanu.

W ciepłych słowach o współpracy z Polską mówił Abdesselam Chelghoum, Minister rolnictwa i rybołówstwa ludowo-demokratycznej republiki Algierii.

- Nasza obecność w Polsce tutaj na targach jest dowodem, że relacje między Polską a Algierią rozwijają się bardzo dobrze. To są relacje oparte na zaufaniu, relacje także historyczne. Bardzo nam zależy aby rozwijały się one coraz lepiej. Przyjechaliśmy tutaj po to aby zapoznać się z tym, co udało się państwu osiągnąć w świecie rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego – powiedział Abdesselam Chelghoum

Minister wspomniał o wielu reformach jakie wdrażają w rolnictwie władze Algierii. Podejmują przy tym współpracę z państwami, które uważają za przyjaciół, a takim krajem jest niewątpliwie Polska. Polska z Algierią mają historyczne powiązania we współpracy.

- Polska otwiera się na współpracę z rynkiem afrykańskim. Algieria jest krajem afrykańskim, położonym przy basenie Morza Śródziemnego i stanowi bramę do Afryki. Myślę że działając „ręka w rękę” z Polską, na zasadzie partnerstwa strategicznego, będziemy w stanie zdziałać bardzo wiele – dodał.

Jako dowód swojej wypowiedzi podał przykład podpisania umowy między Ursusem i spółką algierską Karmag Industrie na montaż maszyn.

Podczas tegorocznych targów swoje stoiska ma ponad 700 firm z 17 krajów. Ekspozycje zajmują w sumie 11 hal i łączną powierzchnię 63 tys m2. Sporo stoisk znajduje się także na zewnątrz hal.

- Targi się rozwijają planowane są kolejne inwestycje skierowane m.in. w rozbudowę hal i unowocześnianie infrastruktury. Wszystko po to by podnosić jakość naszych usług, zwłaszcza że konkurencja nie śpi i nie zawsze gra fair żeby wejść na rynek. Dla nas nadrzędną wartością jest umacnianie pozycji rynkowej nie przez np. dampingowe ceny, ale budowanie dobrych relacji z klientami według zasad etyki w biznesie – dodał Mochoń.

Targi Agrotech Kielce odbywają się w dniach 17-19 marca. 

Podobał się artykuł? Podziel się!